Ondrášovka Cup 2.kolo: Nový Bydžov - Kunice

RMSK Cidlina Nový Bydžov - FK Kunice 1:4 (1:2)

Ve 2. kole Ondrášovka Cupu se již hrálo o to, kdo přivítá vítěze duelu Jablonec/Roudnice. Hosté z Kunic, čtvrtý tým minulého ročníku ČFL, představili velmi zkušený kvalitní kádr prošpikovaný exligovými hráči Ličkou, Hyským, Tafatem nebo Koptou, přičemž šest hráčů mělo více jak 30 let. Proti tomu domácí realizační tým postavil sestavu s věkovým průměrem 24 let.

Zápas začal velmi zostra, už v 1. mim. se Tomeš po přihrávce Tlustého řítil sám na kunického gólmana Šilhavého, ale nakonec místo střely zvolil zpětnou kličku a jeho pokus pravačkou strážce branky hostí nakonec stihl vyrazit. Ve 4. min. poslal pozdrav z 20 metrů Ševčík. V 5. min. hlavičkoval Tafat do Cejnarovy náruče, v 8. min. poslaly Kunice první varování po rohovém kopu, odražený míč trefil Kounovský koníčkem nad břevno. V 18. min. po dalším rohu už nezadržitelně hlavičkoval nebráněný Havlíček do Cejnarovy sítě - 0:1. V 20. min. poslal výborný centr zprava Šorm na nabíhajícího Bastina, který před Šilhavým v poslední chvíli zaváhal. Za tři minuty už ale přišla velká chvíle Tomáše Bastina, jehož prudký nečekaný projektil skončil nezadržitelně u levé kunické tyče - 1:1. V těchto fázích hry domácí Cidlina pořádně zatopila pod kotlem a získala převahu, kterou korunovala vyložená šance Bastina po skvělé narážečce s Tlustým, tu však výborně zlikvidoval Šilhavý. Ve 35. min. podnikly Kunice brejk, Tafat si poradil s Pilařem a šel sám na Cejnara, který ho rovněž bravurně vychytal. Slabinou domácích bylo bránění rohových kopů a tato standardní situace rozhodla první poločas. Osm minut před přestávkou opět hlavičkoval málo bráněný Marek do bydžovské sítě - 1:2. Ve druhém poločase se prakticky rozhodlo za osm minut. V 53. min. expres Engelmann prošel skvěle mezerou v obraně domácích, položil si Cejnara a rozhodl - 1:3. Trochu zdramatizovat situaci mohla dvojice Ševčík - Šorm, ale pokus posledně jmenovaného skončil na boční síti. V 59. min. Krejčí pálil do Šilhavého, na druhé straně v 63. min. Engelmann nad. V 67. min. poslal výborný centr Šorm na Bastina, který hlavičkoval sám před kunickou brankou, ale na rozdíl od soupeře nad břevno. V 70. min. vypálil z 18 metrů Tafat, míč tečoval Engelmann a překonaný Cejnar sledoval míč, který šel naštěstí pro domácí vedle tyče. Dvě minuty nato se dostal do vápna Kunic Tomeš, hledal před brankou nabíhajícího Valentu, ale Šilhavý jeho nabídku vystihl. Následně poslal míč do branky domácích agilní Engelmann, ale Novák jeho pokus vykopl do bezpečí. V 79. min. Kunice pojistily své vedení. Domácí faulovali, k trestnému kopu se postavil Marcel Lička a jeho provedení bylo výstavní, míč si našel přesně levý horní roh domácí svatyně - 1:4. Výhra hostů z Kunic byla zcela zasloužená, představily v Novém Bydžově velmi kompaktní a zkušený kádr s vynikajícími rychlými kraji a úroveň jejich herního projevu možná předčila i předchozího druholigového soupeře z Čáslavi.

 

Hodnocení Zdeněk Hašek, trenér Kunic: „Jsem rád, že jsme postoupili do dalšího kola poháru. Domácí byli velmi kvalitní soupeř a upřímně musím říci, že mě jejich výkon překvapil. Naše hra hlavně směrem do ofenzivy byla podle mých představ, ale směrem do defenzivy jsem nespokojen. Je těžké vyčítat chyby, když vítězíte, ale je neustále co zlepšovat, protože sezóna teprve začíná a jak se říká, zajíci se počítají po honu.“

 

Sestava RMSK: Cejnar - Pilař, Pavlásek, Žalman (82. Dudla), Novák - Šorm, Věchet (56. Krejčí), Tlustý, Tomeš - Ševčík (70. Valenta), Bastin. Trenéři Firbacher a P. Průcha, vedoucí týmu Žalman.

 

Branky: 23. Bastin - 18. Havlíček, 37. Marek, 53. Engelmann, 79. Lička.

Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný.

ŽK: 1:1.

Diváků: 330.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem