ČFL 12.kolo: Česká Lípa - Kunice

Česká Lípa – Kunice  0:5 (0:3)

Fotbalisté Arsenalu budou chtít na zápas s Kunicemi co nejrychleji zapomenout. O vítězi utkání bylo rozhodnuto už po prvním poločase, kdy Kuničtí vedli 3:0. Skóre střetnutí otevřel Engelmann, jehož dalšími dvěma zásahy podpořil Marek. Po přestávce svěřenci trenéra Zdeňka Haška českolipskou zkázu dokonali, když se dvakrát trefil Koubek.

Stejnou porážku utrpěl Arsenal takřka přesně před šesti měsíci v Karlových Varech, kde místnímu týmu podlehl rovněž 0:5. Ovšem na domácím hřišti inkasoval pět branek naposledy 20. 8. 2005 proti Hrádku nad Nisou.

Hned ve 2. minutě se zrodily šance na obou stranách. Nejprve hosté nevyužili výhodu přímého kopu, z protiútoku pak neuspěla dvojice Barciaga – Šmidrkal. Své střelecké štěstí zkoušeli Engelmann a Brabec, ale ani jeden pokus v českolipské brance neskončil.Domácí se znovu osmělili střelou Vrabce, ale kunickou svatyni minul o metr. V 17. minutě bylo okolo pokutového území Českolipských pořádně horko, trestný kop Engelmanna odvrátil Barciaga pouze ke Koubkovi, naštěstí pro Arsenal ale nikdo z jeho spoluhráčů na centr nedosáhl. Pěknou akci pak předvedl Šmidrkal, jenž záhy předložil balón Karlíkovi, ten ho ještě posunul na Vrabce, avšak s jeho vlaštovkou si Šilhavý poradil.Vzápětí byli blízko vstřelenému gólu Severočeši, jenže Barciagovu nabídku tečoval Karlík mimo. O minutu později už hosté vedli. Po hrubé chybě Berana založili Kuničtí pohlednou akci, kterou tváří v tvář Meierovi zakončil Vojtěch Engelmann – 0:1. Šturmova družina se sice snažila vyrovnat, jenže to bylo vše, na co se zmohla. Ve 34. minutě slavili Středočeši podruhé, ve středu hřiště zaváhal Barciaga, míče se zmocnil Brabec a na konci této ofenzivní vlny stál Josef Marek – 0:2.Záhy měl další gól na kopačce Engelmann, tentokrát si však vylámal zuby na výtečném Meierovi. To ale nemuselo Kunicím příliš vadit, protože před přestávkou zaznamenal svou druhou trefu v utkání Josef Marek – 0:3.Kouč Arsenalu František Šturma o pauze zvýšil hlas v kabině, ale jeho ovečkám nepomohla ani důrazná domluva. Fotbalové heslo nedáš-dostaneš, se potvrdilo v 51. minutě, kdy nejprve Leligdon nevyužil své příležitosti a pár okamžiků nato už lovil brankář Meier míč ze své sítě počtvrté. Brabcův přímý kop vyrazil pouze k Františku Koubkovi, který se nemýlil – 0:4.Domácí nešla upřít snaha, jenže to byla jediná pozitivní věc v tomto zápase. Českolipskou zkázu pak dokonal v 57. minutě znovu František Koubek, jenž z hranice vápna prostřelil Meiera – 0:5. Českolipští byli blízko čestnému gólu po hlavičce Vrabce, ale jeden z hostujících obránců celou situaci zachránil na brankové čáře.Poté Tafat upadl v pokutovém území domácích, avšak píšťalka sudího Košana zůstala němá. Po propagační střele Demetera znovu zahrozili hosté, Engelmann s Koubkem zatopili domácí defenzivě, načež Koubek ale Meiera potřetí nepřekonal. To byla poslední vážnější šance tohoto střetnutí, v němž vládli Středočeši a po zásluze si od Ploučnice odvezli tři body za výhru 5:0.

 

Trenér Arsenalu František Šturma: „Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní mančaft. Před dnešním utkáním osmkrát v řadě Kunice neprohrála. Hráčskou kvalitou jsou Středočeši jinde než my. Ale i tak jsme šli do utkání s tím, že se pokusíme doma zvítězit a navážeme na výkony z předchozích kol. Tento zápas bych ale nejradši vůbec nechtěl vidět, protože jsme udělali obrovské individuální chyby. Na první gól jsme jim nahráli, jmenovitě Beran. Gól na 2:0 jsme dostali znovu po naší chybě. Těžko se pak mančaft zvedá, když prohráváte 2:0. Potom dali třetí a dá se říct, že bylo vymalováno. Jediné, co nemůžu hráčům vytknout, byla snaha. Bojovali, snažili se, ale to je málo. Když hrajete proti kvalitnímu soupeři, jako jsou Kunice, kde jsou zkušení hráči. Bylo to těžké a bude ještě hodně práce.“

 

Trenér Kunic Zdeněk Hašek: „ Podali jsme nejlepší výkon v dosavadní části soutěže. Výkon byl podpořen i proměňováním brankových příležitostí. Hráči splnili taktické pokyny do detailu a musím je za dnešní výkon pochválit. Na rozdíl od jiných zápasů nám to tam i padalo a všechny branky byly po pohledných akcích. Dnešek ukázal sílu kolektivu a cením si prodloužení série devíti zápasové neprohry utkání.

 

Sestava Kunice: Kopta, Havlíček, Šmíd, Veselý - Koubek, Brabec (68. Lička), Engelmann, Kordiak - Marek (71. Rejhon), Tafat. Trenér Zdeněk Hašek.

 

Sestava Česká Lípa: Meier - Broschinský, Silný, Beran, Barciaga - Rudolf (60. Demeter), Vrabec, Patka, Leligdon (63. Jelen) - Karlík, Šmidrkal (73. Janáček). Trenér Framtišek Šturma.

 

Branky:      23. Engelmann, 34. a 41. Marek, 51. a 58. Koubek.

Rozhodčí: Košec.

ŽK: 1:2 (88. Silný - 45. Marek, 61.Veselý).

Diváků: 230.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem