Vyšehrad CUP: FK Kunice - FK Dobrovice

FK Kunice - FK Dobrovice 3:2 (0:1)

Hodnocení trenéra Haška: „Do dnešního utkání jsem nasadil všechny zdravé hráče a tak nastoupily rozdílné sestavy do každého poločasu (kromě Štancla a Tetoura).

První poločas hráli hráči mladší a méně zkušení. Musím říci, že se mi líbil pohyb a chuť hráčů.

Bohužel se projevila jejich nevyzrálost a místo toho, aby byl poločas 4:1 pro nás, tak jsme jej prohráli 0:1 a to když jsme inkasovali po rohovém kopu, kdy Tomáš Skála nedokázal pohlídat nabíhajícího soupeře. Hráči se nutili do kombinací, které se někdy více a někdy méně dařily, ale to že věděli, co hrají, beru jako pozitivum. Po kombinacích se dostávali do šancí, kde 2x měl možnost skórovat Jiskra, němečkovo sólo skončilo špatným zakončením a dvě dobré možnosti zhatilo špatné převzetí míče Vilámem a Příhodou. Bohužel nejsem spokojen se soubojovou složkou a defenzivní činností jednotlivců, kdy hrajeme hrozně lehkovážně. Naopak, když si uvědomíme, že dva až tři hráči by se svojí snahou mohli dostat i do kádru pro jaro ČFL a podle mě zasáhnou i do utkání, tak jsem za to rád. Je to jen na nich a na tom co jsou schopni týmu nabídnout a jak budou dále pracovat. Pro ostatní je to první zkouška s dospělým fotbalem na úrovni profesionální kopané.

Druhý poločas nastoupila sestava, která již má hodně zkušeností. Bylo to méně běhavé, ale ne tak hektické, a protože soupeři, který hrál více ze zataženého bloku a spoléhal na rychlé protiútoky, docházely síly. Bylo to o tom, jak si dokážeme poradit se zhuštěnou obranou a jestli soupeře dokážeme rekombinovat. Kombinace byla slušná, ale jen po vápno. Na můj vkus jsme si vytvářeli málo brankových situací a dostávali se k málo střelám. Uzemní převaha byla očividná, převaha na míči jasná, ale bez efektu a tak když soupeř dal branku opět po rohu, kdy tentokrát selhal Štancl při bránění soupeře vypadalo to s naším výsledkovým úspěchem špatně. Projevila se naše vůle po vítězství a po brankách Balšánka (krásná střela z 18 metrů) a dvou doklepnutí Tafata (první po pěkné kombinaci, druhá po důrazném náběhu Veselého na standartku), skončil zápas naším vítězstvím 3:2.

Pořád jsme na začátku přípravy. V této fázi je pro mě podstatná práce hráčů a chuť do tréninku. Každý jednotlivec si musí svoje vybojovat a svou pozici v týmu získat. Za sebe bych byl rád, kdyby se to podařilo někomu z mladých hráčů, ale jak říkám je to jen na nich.

 

Sestava 1.poločas: Tetour - Radačovský, Štancl, Preisler, Příhoda - Skála T., Skála M., Němeček - Koubek, Jiskra, Vilám

Sestava 1.poločas: Tetour - Ilko, Veselý, Štancl, Čelůstka - Kordiak, Balšánek, Marič - Jíra, Tafat, Dvořák

 

Branky: 2x Tafat, Balšánek

ŽK: --

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem