KP SD 26.kolo: Spartak Příbram - Kunice

Spartak Příbram - FK Kunice 1:4 (0:1)

Další důležitý zápas čekal naše dorostence v krásném sportovním areálu Spartaku Příbram. Vzhledem k postavení v tabulce a s výhodou domácího prostředí byl soupeř v roli papírového favorita. Naši hráči ovšem navázali na velmi dobrý výkon z minulého týdne a v Příbrami odehráli jedno z nejlepších utkání této sezóny.

V prvním poločase to byl z naší strany velmi dobře zvládnutý zápas po taktické stránce, kdy jsme vycházeli především ze zabezpečené obrany a snažili jsme se eliminovat nebezpečné akce domácích. Naše šance přicházely jen zřídka a to především po rychlém přechodu do útoku. Jedna z takovýchto akcí byla k vidění ve 13.min, kdy se za hranicí velkého vápna dostal k míči Veverka a parádní střelou pod břevno překonal domácího brankáře 0:1. Přestože domácí byli aktivnější a zahrávali velké množství standardní situací, tak žádná z jejich příležitostí nebyla nijak zvlášť nebezpečná a náš brankář si připsal celou řadu poměrně lehkých zákroků.

Velmi důležitý okamžik nastal hned po čtyřech minutách druhého poločasu, kdy Čížek vyvezl míč do křídelního prostoru a pak zpětnou nahrávkou našel volného Veverku, který nedal domácímu brankaři žádnou šanci a zvýšil na 0:2. V dalších minutách již nebyla převaha domácích tak výrazná, naopak se postupně hra začala vyrovnávat a čím dál častěji se rodily brankové příležitosti i na druhé straně. V 65.min se do dobré příležitosti dostal Daniel Prokš, ale místo střely zvolil nahrávku na lépe postaveného Čížka a ten přidal třetí gól 0:3. Definitivní pojistku přidal v 85.min střídající Tomáš Plecitý, který vyhrál osobní souboj s obráncem, potom si položil brankáře a do prázdné brány skóroval počtvrté 0:4. V nastaveném čase ještě rozhodčí viděl nedovolený zákrok v našem pokutovém území a odpískal pokutový kop a domácí tak snížili na konečných 1:4.

 

Hodnocení trenéra: „byl to jeden z našich nejlepších zápasů v této sezóně. Soupeř byl velmi kvalitní a o to je zisk tří bodů cennější. Chtěl byl pochválit především defenzivní činnost všech hráčů, kdy se nám podařilo zodpovědným a takticky dobře zvládnutým přístupem neinkasovat a naopak jsme dokázali proměnit některé z našich šancí“.

 

Sestava: Nedbal Z. - Bříza L., Kačín P., Příhoda P., Anderle J. - Čížek T. (86’Chlubna P.), Skála T., Prokš D., Pavelka J. - Veverka O. (89’Čapek D.), Skála M. (71‘ Plecitý T.)

 

Góly: 13‘a 49‘Veverka O.,  65’Čížek T., 85’ Plecitý T.

Asistence: Čížek T., Prokš D.

ŽK: 34’Bříza L.,48’Skála T.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem