KP MD 25.kolo: SK Rakovník – TJ Kunice

SK Rakovník – TJ Kunice 3:1 (1:1)

Na zápas do Rakovníka jsme se velmi těšili. Přestože tento tým není v tabulce na prvním místě, tak dle mého názoru je to nejlepší mužstvo v celé soutěži. Technicky i fyzicky velmi dobře připravené a navíc chtějí hrát fotbal. Možná právě proto patřily naše dosavadní zápasy s tímto soupeřem vždy k těm nejlepším, které jsme v dané sezóně odehráli, a všechny měli poměrně vysokou kvalitu a úroveň.

Ani v letošní sezóně tomu nebylo výrazně jinak. Přesto podmínky ve kterých se hrálo byly jiné a vytrvalý déšť částečně ovlivnil herní projev obou týmů.

První gólovou příležitost měli domácí hned ve 2.min utkání, kdy závar po rohovém kopu před naší brankou skončil na tyči Heřmánkovi branky. Následující minuty byly spíše v duchu, že mužstvo které drželo míč se snažilo neztratit a trpělivě kombinovat, naopak hráči bránícího týmu se zodpovědně posouvali a nepřipustili žádné nebezpečí před svojí brankou. O první gól jsme se ale postarali úplně sami. V 11.min jsme měli na polovině soupeře míč v držení a nabízel se centr do pokutového území domácích, ale místo toho následovalo zaseknutí a zpětná nahrávka na stopera. Bohužel ten toto překvapivé řešení nečekal, na mokrém hřišti uklouzl a domácí hráč se tak dostal úplně zadarmo s samostatnému sólu, které bez větších problémů proměnil 1:0.  V závěru poločasu jsme ale předvedli velice povedenou akci a Zadražil po centru Boháče vyrovnal na 1:1.

V úvodu druhého poločasu měl šanci Tonda Zadražil, který se dostal za záda rakovnické obrany, ale jeho střela mířila těsně mimo. Ovšem ve 45.min jsme nedokázali dostatečně vykrýt prostor před naší brankou, soupeř se prosadil středem hřiště a opět se ujal vedení 2:1. Až do konce utkání jsme věřili, že zápas můžeme dotáhnou alespoň do vyrovnání, ale v samotném závěru domácí pojistili své vítězství a střelou o tyč uzavřeli gólový účet na 3:1.

 

Luděk Rublič, trenér TJ Kunice: „z prohraného utkání nejsem nijak zvlášť zklamaný, domácím jsme byli důstojným soupeřem a tak jediné co nás může mrzet je, že jsme z Rakovníka odjeli s prázdnou. Utkání bylo složitější díky klimatickým podmínkám, neboť vytrvalý déšť činil největší problém hráčům udržet se na nohou a tak se oba týmy dopouštěly chyb, ke kterým by na suchém terénu asi nedocházelo. Radost jsem měl z akce, která předcházela vyrovnávacímu gólu na 1:1, neboť ji kluci sehráli přesně podle nacvičeného vzorce a myslím že každého trenéra potěší, když hráč dokáže v zápase zrealizovat to, co se naučil v tréninku.“

 

Sestava: Heřmánek J. – Souček P., Rezek M., Smužanica V., Voldřich F. (54‘ Urban J.) – Mlčák Z. (60‘ Maršoun L.), Židlík V., Klíma P. – Boháč J. (64‘ Richtr T.), Zadražil A., Najman J.

Nehrál: Korityák J.

 

Góly: 38‘ Zadražil A.

Asistence: Boháč J.

ŽK:  75‘ Židlík V.

Rozhodčí: Štefan J., Seník D., Titlbach M.

 

Foto ze zápasu

další fotky (foto SK Rakovník)

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem