KP MD 8.kolo: FK Kunice - SK Benešov

FK Kunice - SK Benešov 2:4 (1:3)

V 8.kole jsme přivítali v kunickém areálu lídra soutěže SK Benešov. Přestože postavení v tabulce pasovalo soupeře do role mírného favorita, tak my jsme vstupovali do utkání s vědomím, že je v našich silách odehrát minimálně vyrovnané utkání a že můžeme v tomto zápase i bodově uspět.

Bohužel náš výkon v prvním poločase nebyl 100%, čehož dokázal kvalitní soupeř využít a v rozmezí mezi 20. až 28.min nám vstřelil tři branky a výrazně se tak přiblížil k sedmému vítězství v této sezóně. První gól přišel po našem nedůrazu ve středu hřiště, kde jsme soupeři nechali čas a prostor a z následného přečíslení šli hosté do vedení 0:1. I druhému gólu se dalo předejít, nutno však přiznat, že benešovský Straka se trefil ve 27.min naprosto excelentně a ránou z voleje vymetl pavučinky v naší brance a zvýšil tak na 0:2. Ani třetí gól nepatřil k těm, kterému by nešlo zabránit. Hostující hráč prošel středem obrany přes dva naše hráče a pohodlně uklidil míč k tyči 0:3. Jakousi šanci na výsledkový obrat vykřesal ve 37.min Petr Klíma, který díky svému důrazu taktéž prošel přes několik bránících hráčů a své sólo zakončil gólem na 1:3.

Do druhého poločasu jsme udělaly dvě změny v sestavě a naše hra se o poznání zlepšila. Soupeř navíc začal střídat a do hry postupně poslal svých sedm náhradníků, což se také projevilo na jeho herním projevu. Hned v úvodu jsme měli dvě slibné příležitosti, ale s jednou si poradil brankář Martin Šach a druhá mířila mimo brankové tyče. Hned v zápětí předvedl velmi dobrý zákrok i náš brankář, který vyrazil na roh hodně nebezpečnou střelu. V následujících minutách jsme hru vyrovnali, ale místo kontaktního gólu jsme v 52.min inkasovali a Benešov tak zvýšil na 1:4.  Herní převahu jsme tak získali až v posledních dvaceti minutách, s čímž přišly i gólové šance. V 60.min se prezentoval Vojta Židlík podobnou akcí, jako Klíma v závěru prvního poločasu a i on svou akci zakončil gólem 2:4. O chvíli později měl na kopačkách kontaktní gól Klíma, ale tentokrát byl Martin Šach v benešovské brance úspěšnější. V 70.min měl „tutovku“ Tonda Zadražil, který se dostal za záda soupeřovi obrany, ale danou situaci řešil po svém a střelou z první trefil horní tyč oplocení za bránou a na konečném výsledku 2:4 se již nic nezměnilo.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: "Těžko říci, zdali jsem s předvedenou hrou spokojen. Někteří hráči opravdu podali výkon na hranici svých možností, ale na druhou stranu, výkon některých dalších zůstal daleko za naším očekáváním. Pokud jsme chtěli pomýšlet na bodový zisk s tak kvalitním soupeřem, jako je v letošní sezóně SK Benešov, tak by všichni hráči museli podat vyrovnaný a bezchybný výkon, což se bohužel nestalo. V prvním poločase byl soupeř o něco málo lepší a jeho vedení bylo zasloužené, ve druhé půli jsme hru zlepšili, ale herní převahu jsme si dokázali vytvořit až v závěru utkání poté, co Benešov vystřídal sedm svých hráčů."

 

Sestava:  Němčanský V. – Kopta F., Smužanica V., Klíma P., Urban J. – Maršoun L. (40‘ Rezek M.), Židlík V., Mlčák Z. (40‘ Korityák J.) – Richtr T. (67‘ Hofta J.), Zadražil A., Rublič L.

 

Góly: 37‘ Klíma P., 60‘ Židlík V.

Asistence: --

ŽK: 32‘ Mlčák Z.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem