16.kolo ČFL: Kunice - Žižkov B 1:0 (0:0)

Přestože jsou Kunice nováčkem soutěže, pohybují se v horní polovině tabulky. Oproti tomu žižkovská rezerva bude muset na jaře zabrat. A i na hřišti byl rozdíl v postavení v tabulce znát. Domácí se od počátku zápasu ujali iniciativy. Kunicím se v té době dařily rohové kopy i střelba, měly většinu odražených balónů.
Po 20 minutách se osmělila i Viktorka, ale byli to opět domácí, kdo mohl skórovat. Ve 25. minutě, po neodpískaném faulu na Houžvičku, šel z úhlu na Tučka Engelmann, ale těsně minul vzdálenější tyč. Pět minut před koncem poločasu přišel pěkný moment Žižkova. Z ničeho nic vypálil Kučera těsně vedle levé tyče. To hosty nakoplo k útočné pětiminutovce, nastavený čas první půle však opět patřil soupeři. V 45. minutě střílený centr Engelmanna směřoval na naši bránu, navíc byl málem tečován Havlíčkem. Po následném rohu měl gól na hlavě Marek.Druhý poločas začal svižně, ale podmáčené hřiště kazilo finální přihrávku. V 52. minutě trefil domácí Brabec z velkého úhlu vzdálenější tyč. Tato šance byla velkým varováním pro hosty. A trest přišel. V 61. minutě Viktorka špatně ubránila roh, míč neodvrátil brankář Tuček ani nikdo z bránících hráčů, a tak ho před bránu vrátil Balšánek a Marek hlavou zblízka zajistil Kunicím vedení – 1:0.
Viktorka chtěla ihned odpovědět, a tak po Šťastného rychlé rozehrávce standardní situace střílel Kučera, bohužel jen do bloku. V následujících minutách se domácí prosazovali z rohů, které se pražanům ne vždy dařily bránit. Přesto byla z rohu nebezpečná i Viktorka, v 74. minutě hlavičkoval ve vápně soupeře Musil.

Viktorka v 17 kolech nasbírala 18 bodů, je na 14. místě a její postavení neohrozí ani nedělní dohrávka Liberce B s Českými Budějovicemi B. Viktorka tedy bude přezimovat nad sestupovými pozicemi. V rámci zimní přípravy odehraje béčko tradiční vyšehradský turnaj.
Kunice po 17 kolech mají na svém kontě 27 bodů a přezimují na klidné osmé příčce. Od druhých Ovčár je dělí pouhé 2 body, a to je na nováčka soutěže překvapivé umístění.


Sestava Kunice: Šilhavý – Kopta, M. Šrámek, Havlíček, Švejda – Kočí (86. Rejhon), D. Šrámek, Balšánek (90. Busta), Engelmann (66. Jíša) – Marek, Brabec

Sestava Žižkov B: Tuček – Votava (46. Šťastný), Musil, Černý, Čermák – Houžvička – Súkeník (81. Petřivý), Folprecht, M. Kučera, Rabiňák (66. Brusch) - Folwarczny

autor: staženo z www.efotbal.cz

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem