Současnost oddílu

Současnost klubu

Kunice se v posledních letech rozvíjejí mimořádným tempem. Hodně se zde staví a přestavuje, připravuje se další výstavba rodinných vilek a domků, obec se změnila v příjemné zahradní sídliště, kde se dobře žije. A k životu naší obce neodmyslitelně patří i sportovní a rekreační aktivity, jejichž organizátorem je agilní místní Tělovýchovná jednota, fotbalový klub.

Sport a zejména fotbal mají v Kunicích dlouholetou tradici. První zachovaný záznam o fotbalu pochází již z roku 1901, kdy se místní sportovní nadšenci utkali se svým soupeřem z Říčan. V těchto dřevních dobách byl v Kunicích zájem o tělovýchovu byť ve skromných podmínkách venkovské obce opravdu pestrý, hrál se zde zejména fotbal a tenis a v Sokole se pěstovala tradiční sokolská gymnastika. Fotbalová utkání s mužstvy okolních obcí byla stále častější, až nakonec bylo třeba dát této sportovní činnosti pevnou organizační základnu. Stalo se to v roce 1934, kdy byl založen fotbalový klub SK Kunice jako člen Československé fotbalové asociace.  Pokračovatelem  dlouholeté  fotbalové tradice v Kunicíh  je naše Tělovýchovná jednota, náš fotbalový klub.. Bylo to opět připomenuto v létě roku 2009 oslavou 75. výročí trvání fotbalu v Kunicích. V klubu je k 1. lednu 2010 registrováno celkem 390 členů převážně aktivně sportovně činných, z nichž největší část tvoří mládež. Péče o tyto fotbalové naděje tvoří výraznou část aktivit klubu

V soutěžích ČMFS hraje celkem 8 oddílů kopané, z toho 6 mládežnických. Pilotní A mužstvo je v sezoně 2010/2011 účastníkem České fotbalové ligy,  B mužstvo pokračuje ve skupině A1A okresního přeboru Praha-východ, když mu postup do vyšší třídy uniknul jen o vlas, dorost  postoupil do krajského přeboru, kde máme své zastoupení v kategorii mladší i starší. Stejně tak i žákovská kategorie má své zastoupení v Krajském přeboru mladších a starších žáků. Naši nejmladší fotbalisté hrají své turnaje a soutěže ve skupinách přípravek a minikopané. A už třetím rokem pokračujeme ve hrách s míčem jako fotbalové přípravě dětí z  matřské školky "Na zámečku", které navštěvují náš fotbalový areál a na hřišti z umělé trávy získávají své první fotbalové dovednosti.  A nesoustřeďujeme se jenom na kopanou, i když toto sportovní odvětví tvoří hlavní obsah naší činnosti. V rámci celostátní akce ČMFS "Sportuj s námi" dáváme svým členům i zájemcům příležitost  k relaxaci a utužení tělesné kondice v dalších sportovních odvětvích, v tenise, odbíjené, nohejbalu, ledním hokeji, aerobiku i základní tělesné výchově. Činnost našehu klubu je mnohostranná a otevřená všem zájemcům.  Klub vede výbor TJ v čele s dlouholetým předsedou Vladimírem  Haškem  a jsou v něm aktivně zapojeni  tréneři všech mužstev i jejich asistenti. V Kunicích se hraje dobrý fotbal, což vám potvrdí naši příznivci a návštěvníci z širokého okolí i z Prahy Náš vlídný fotbalový areál s pohostinným zázemín vás kdykoliv přivítá a poskytne vám nejen dobrý sportovní zážitek, ale i účinnou  tělesnou a duševní relaxaci.

 

Sezona 2010/2011:

Ještě před svou premiérou v České fotbalové lize sehrálo naše A mužstvo dvě utkání v poháru ČMFS „Ondrášovka Cup“.  Po vítězství nad mužstvem FK Králův Dvůr  2:1 jsme přivítali na našem hřišti prvoligový FK Mladá Boleslav. Sehráli jsme s ním  velmi vyrovnané utkání, ve kterém jsme dlouho vedli, ale když soupeř krátce před koncem utkání vyrovnal, prohráli jsme nakonec na penalty 4:2.  

 

V průběhu přípravy na vstup do České fotbalové ligy absolvovalo naše mužstvo 10 přípravných zápasů s kvalitními soupeři (např. Bohemians Praha, Dukla Praha, Liberec). Kádr mužstva byl doplněn nadějnými hráči z mládežnických líhní, brankář Chadima uvolnil ze zdravotních důvodů svůj post a převzal funkci asistenta trenéra. Naši bránu budou nadále hájit náš dosud druhý brankář Krch a nové posily Macháček z Varnsdorfu a Tulis z Jihlavy.

 

Vstup do 3.ligy se nám však příliš nepovedl, platili jsme nováčkovskou daň. V prvním utkání jsme mužstvu SK Hlavice podlehli na vlastním hřišti 0:1 a  hned nato i exligovému Bohemians Praha 0:2, ale mladoboleslavské Béčko, posílené hráči z Gambrinus ligy, jsme však  při nerozhodném výsledku 1:1 již potrápili a s plzeňským Béčkem jsme konečně vychutnali své první ligové vítězství 2:0. Přezimovali jsme jako sedmí z celkového počtu osmnácti soutěžících, při zisku 28 bodů jsme měli osmkrát radost z vítězství, čtyřikrát jsme hráli nerozhodně a šesti soupeřům jsme podlehli. Pro nováčka v takové  prestižní soutěži  jakou  je Česká fotbalová liga to byl jistě pěkný výsledek.

 

Úspěch v podzimní části sezony byly pro naše Áčko výzvou při vstupu do jarní části. Trenér Zdeněk Hašek stanovil mužstvu úkol uspět do 5. místa, ale  díky závěrečné šňůře vítězných utkání náš tým tento náročný cíl ještě překonal. Ve 34  utkáních celé sezony vybojoval náš  tým 17x vítězství, 7x jsme hráli nerozhodně a 10x jsme byli poraženi. Se ziskem 58 bodů a při skore 42:30 jsme skončil na 4. místě tabulky. Byl to úspěch mužstva i jeho realizačního týmu  v čele s vedením klubu.

 

Kunický FK však nepředstavuje  jen jeho pilotní A mužstvo. Klub má v současnosti devět fotbalových oddílů, z toho je šest oddílů mládeže, a všichni si vedli ve fotbalové sezoně 2010/2011 úspěšně.

 

B-tým  je účastníkem okresního přeboru Praha-východ a s 46 body při ztrátě 5 bodů na vítěze skončil tuto sezonu na druhém místě tabulky. Třebaže je to pěkné umístění, nepodařilo se oddílu postoupit do 1.B-třídy krajské soutěže, o což už druhým rokem usiluje. Nu což, snad tedy příště!                

 

Oba oddíly dorostu, mladších i starších, už v krajském přeboru soutěží a vedou si  úspěšně. Mezi 16 účastníky soutěže dosáhl oddíl staršího dorostu na konečnou 4. příčku tabulky s 54 body při poměru branek 70:62, mladší dorost s  63 body a celkovém skore 90:45  je dokonce třetí

 

I oba oddíly mladších žáků jsou účastníky krajském přeboru. V této věkové kategorii má velkou roli fyzická  vyspělost hráčů, která se každým rokem jejich dospívání výrazně mění. Starší žáci uspěli ve své soutěži na 8. příčce ve středu tabulky se 31 body z celkem 30 utkání, mladší žáci jsou s 35 body těsně pod tímto středem  na 11. místě.  

 

V pohárové soutěži ČMFS „Ondrášovka Cup“ jsme v  srpnu 2011  porazili  FK Králův Dvůr na jeho hřišti 1:2,  doma jsme se pak střetli s účastníkem Gambrinus ligy Mladou Boleslaví. V normální hrací době jsme svému soupeři úspěšně čelili a dlouho vedli 1:0, ale když pak koncem druhého poločasu dobře vypracovaným útokem vyrovnal, došlo na penalty  a my jsme nakonec prohráli 4:2. 

 

 

Aktuální sezona 2011/2012:

 

Jako každoročně jsme novou sezonu zahájili utkáními v pohárové soutěži „Ondrášovka Cup“. Jako účastníci 3. ligy jsme byli přímo nasazeni do 2. kola, v němž jsme pokořili SK Union Čelákovice na jeho hřišti hokejovým výsledkem  0:7. Ve 3. kole skončilo na našem štítě divizní mužstvo RMSK Cidlina Nový Bydžov, které jsme jme porazili  1:4. Ve 4. kole jsme se tentokrát už doma utkali s prvoligovým mužstvem FK Baumit Jablonec. Náš soupěř po sedmi minutách vedl už 0:2 a naše mužstvo pak jen dotahovalo. Utkání skončilo vítězstvím hostů 4:6 a my jsme zůstali před branami osmifinále. Doufejme, že jen pro tentokrát.....

 

Druhou sezonu v České fotbalové lize jsme zahájili remízou 1:1 s FK Chomutov. V druhém kole jsme pokořili FC Písek 5:0, abychom pak prohráli utkání s  FK Mladá Boleslav B 0:2. Proti nám však nastoupil téměř kompletní tým první ligy, která měla v tomto termínu reprezentační přestávku.  Prohráli jsme i s  FK OEZ Letohrad 0:2, a s FK Pardubice jsme doma remizovali 0:0, ale Jiskru Domažlice jsme již porazili 2:1 a FK Králův Dvůr na jeho hřišti dokonce 0:4. Pak následovala dvě utkání s nerozhodným výsledkem, s mužstvem Sokola Ovčáry 1:1 a  juniorkou prvoligového  FC Viktoria Plzeň  0:0. V dalších utkáních jsme doma porazili FC Karlovy Vary 1:0, s  SK Hlavice jen remizovali 2:2, pak ale následovala šňůra 3 vítězných utkání s FC Slovan Liberec B 2:0, Arsenal Česká Lípa 5:0, a SK Roudnice nad Labem 2:1. Šnůru nám přerušil nerozhodný výsledek zápasu s SK Kladno 2:2 a MFK Chrudim 0:0, ale  tento výsledek můžeme hodnotit jako úspěch, neboť Chrudim byla v celé podzimní části soutěže lídrem tabulky a usiluje o postup do druhé ligy. Naše mužstvo uzavřelo podzimní část sezony vítězstvím nad Loko Vltavín 2:1 a při osmi vítězstvích, sedmi remízách a jen se dvěma prohranými zápasy skončilo na čestném druhém místě podzimní tabulky při poměru branek 29:13. Výsledek napovídá, že máme rezervy ve střelbě branek, ale obrana si zaslouží pochvalu, neboť menší počet obdržených branek měla jen vítězná Chrudim a ostatní soupeři lovili míč ze své sítě daleko častěji.  

 

Béčko si po celou podzimní část sezony vedlo v okresním přeboru velmi dobře. Většinu soupeřů vysoce přehrávalo (Dobřejovice 6:0, Vyžlovka 9:1, Záluží 5:0, Mochov  7:0, Měšice 9:2, Mukařov i Sibřina 5:0, Úvaly B 7:1, Nehvizdy 7:0) a bez jediné porážky nebo remízy v jarní části sezony je se 42 body a skorem 74:8 v čele podzimní tabulky. Jeho  cesta míří k postupu do 1.B třídy krajské soutěže.

 

Družstva staršího i mladšího dorostu stejně jako starších a mladších žáků soutěží v krajském přeboru. Staršího dorost  skončil podzimní část sezony na 5. příčce tabulky se ziskem 24 bodů a stejně tak i mladší dorost, který ziskal 27 bodů. Starší žáci přezimovali s 22 body v polovině tabulky na 9. příčce, mladší žáci jsou  se zikem pouhých 9 bodů třináctí. Ale i jejich čas ještě přijde, v této věkové kategorii hraje každý měsíc fyzického vyspívání významnou roli.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem