15.kolo ČFL: Česká Lípa - Kunice 2:1 (1:1)

První vážnější akce tohoto duelu skončila gólem. Kousal svou střelou vybojoval rohový kop, po jehož rozehrání trefil jeden z domácích borců ruku protihráče ve vápně a podle hlavního rozhodčího Hudečka to byla ruka hodná penaltě. K ní se postavil Miloslav Kousal a poprvé rozradostnil českolipské fanoušky – 1:0. Poté se po centru Finklára dostal k hlavičce Kousal, ale dvakrát do stejné řeky nevstoupil. V 17. minutě rozjel pěknou akci opět Kousal, jenž obešel soupeře, nacentroval, ale nabíhajícího Vrabce si kunická obrana pohlídala.

 

 

Následně však bylo srovnáno, Koubek se svým důrazem ještě neuspěl, ale to Kunicím nemuselo vůbec vadit, protože vyrovnání zařídil Jakub Balšánek – 1:1. Ve 29. minutě mohli Středočeši dokonat obrat, ovšem Kounovský napálil z velké dálky jen tyč Meierovy branky. V těsně blízkosti Meiera se pak ocitl Brabec, ale vysoko přestřelil. Identicky si na druhé straně vedl také Beran. Odpovědnost chtěl zřejmě vzít na sebe Prückner, podobně jako Kousal se zbavil svého soka, ale jeho pokusu chyběla větší razance. Do šaten tak oba týmy odešly za nerozhodného stavu 1:1.

 

V úvodu druhé půle přihrál Vrabec po zemi Kousalovi, který prováhal správný moment ke střele. V 50. minutě bylo před brankářem Šilhavým pěkně horko, ale kunický strážce svatyně úspěšně odolal. Po pasu Štálíka pálil Beran, jehož tvrdá rána byla tečována na roh. V krátkém časovém úseku letěly před Šilhavého dva centry, ten první obstaral Vrabec, ten druhý Finklár, ale hostující defenziva byla pozorná. V 64. minutě spadl v pokutovém území Marek, ale sudí Hudeček zůstal ledově klidný. Vzápětí nepřiznal Kunicím ani rohový kop.

 

Na opačné straně Českolipští vytvořili menší závar před Šilhavým, k odraženému balónu se dostal Michal Zeman, na kterého zívala zcela odkrytá branka – 2:1. Střelec druhého gólu Zeman byl při chuti, po pěkném ťukesu s Finklárem donutil jít Šilhavého na zem. A do třetice střílel Zeman, tentokrát musel Šilhavý předvést tygří skok, aby zabránil míči v cestě do branky.

 

Ve velké šanci se po přihrávce Koubka ocitl Marek, ale kulatý nesmysl za čáru nedostal. Ještě při svém pokusu o skórování způsobil bolístku brankáři Meierovi. Po rohu Prücknera ještě hlavičkoval nad Vrabec. To byla poslední větší příležitost tohoto zápasu, po kterém Arsenal slaví tři body do tabulky. Kaňkou na tomto utkání bylo zranění Jakuba Mičkala, který si odnesl koňara.

 

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V prvním jsme hráli hodně profesorsky. Chtěli jsme všechno řešit kombinací. Chyběla tam agresivita, napadání. Ve druhém poločase už toto bylo a i díky tomu jsme vyhráli 2:1.“ Jak to vypadá se zraněným Mičkalem? „Mičkal dostal koňara a musel střídat kvůli zranění. Koňar je vždycky bolestivý a jen doufáme, že to nebude nic vážnějšího a zůstane jen u koňara.“

 

 

Branky: 10. z pen. Kousal, 66. Zeman - 21. Balšánek. Rozhodčí: Hudeček. ŽK: 0:1. 340 diváků.

 

 

Č. Lípa: Meier - Parys (85. Pospíšil), Silný, Štálík, Ondráček - Finklár, Beran, Vrabec, Prückner (88. Pechar) - Mičkal (58. Zeman), Kousal. (Připraveni Chadraba, Holeček, Vodrážka). Trenér Radim Nečas.

 

Kunice: Šilhavý - Kopta, Šrámek M., Havlíček, Kounovský (73. Švejda) - Kordiak (46. Marek), Balšánek, Brabec, Engelman (55. Jíša) - D. Šrámek, Koubek. (Připraveni Busta, Rejhon, Tulis). Trenér: Zdeněk Hašek.

 

 

staženo z www.fotbalnews.cz

autor: Michal Šandor

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem