ČFL 21.kolo: Kunice - Plzeň B

Kunice - FC Viktoria Plzeň  2:0 (1:0)

První domácí utkání skončilo výhrou. Juniorka Plzně se prezentovala kvalitním výkonem a tak to hráči domácích neměli jednoduché.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a v prvních minutách si vytvořili tlak, který bohužel nebyl korunován brankou. Do slibných příležitostí se dostávali oba hrotoví útočníci, Zelinka nejdříve postupoval sám na brankáře Plzně, ale nedokázal jej prostřelit, Dvořákovi chyběl půl krok, aby dosáhl na přihrávku Brabce.

Několikrát se povadla hezká kombinace hlavně po pravé straně a následnou přihrávkou do vápna buď plzeňští zablokovali nebo chyběl větší důraz s tlakem přišly i standardní situace po kterých byly závary před brankou Plzně. Střela Šrámka skončila nad břevnem, Havlíček byl při hlavičce postrčen, takže jeho střela neměla patřičnou razanci.

Následný zákrok opět na Havlíčka už, ale skončil odpískáním pokutového kopu. Penaltu s přehledem proměnil Lička. Konec poločasu se spíše odvíjel ve středu hřiště a před brankou domácích neboť Viktorka přidala na obrátkách, ale do žádné vyložené šance se hosté nedostali.

Druhý poločas byl z pohledu domácích soustředěním na kvalitní defenzivu a podnikání rychlých protiútoků. Míč měli na kopačkách více hosté, ale jejich územní převaha byla neplodná a tak mohl zvýšit Zelinka, ale bohužel jeho důraz a vypíchnutí míče bylo k ničemu, když netrefil prázdnou branku z úrovně desítky. Klid a rozhodnutí vzal na sebe nejstarší hráč Franta Koubek, který důrazem po rohovém kopu střelou pod břevno zvýšil na 2:0.

 

Hodnocení trenéra Haška: Jsem rád za výhru nad velmi kvalitně hrající Plzní. Začali jsme dobře a měli tlak, ale bohužel jsme dali jen jednu branku a s odehraným časem jsme se hlavně soustředili na defenzivu. Plzeň vyhrála na krásu, držení míče a kombinaci po pokutové území, mi na důraz brankové příležitosti a zkušenost a proto zůstaly body doma.

 

Sestava Kunice: Šilhavý - Kopta, Havlíček, Šrámek, Švejda - Kočí, Brabec, Lička (75‘ Kounovský), Engelmann (52‘ Kordiak) - Dvořák (85‘ Koubek) Zelinka.

 

Branky:  31‘ Lička, 90‘ Koubek

ŽK: Havlíček, Dvořák - Vaněček, Matas

Rozhodčí: Šedivka - Šimek, Garaja

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem