ČFL: Č.Budějovice - Kunice

SK Dynamo Č. Budějovice B – FK Kunice 0:1 (0:1)

Č. BUDĚJOVICE - Proti týmu z Kunic, který si však v dosavadním průběhu ČFL vede na nováčka nečekaně zdatně, tedy nastupovali černobílí mladíci bez břímě nuly na kontě. Bod z venku a první vstřelená branka měla být pro ně povzbuzením, ale na hřišti to příliš znát nebylo.

Domácí se snažili, ale proti kompaktní obraně dirigované zkušeným Martinem Hyským (35) se prosazovali velice těžko.

Hosté však nepřijeli pouze bránit a také oni se pokoušeli zaměstnávat českobudějovickou obranu. Ta pracovala též stoprocentně a tak byl k vidění fotbal bez šancí, nikoli však bez nasazení na obou stranách.

 

Ze strany domácího Dynama byly nebezpečné hlavně standardní situace zahrávané Michalem Rakovanem. Po jedné z nich ve 26. minutě s námahou vytlačil hostující brankář Šilhavý míč z pravé šibenice na rohový kop. Českobudějovická obrana pracovala bezchybně do 28. minuty, kdy Repa nevydařeným odkopem způsobil horkou chvilku celé zadní řadě a kunickému Dvořákovi, který důsledně sledoval balón, se podařilo zaváhání potrestat. Ve 35. minutě měl hodně prostoru ke střele na hranici velkého vápna hostující Engelmann bránu však těsně minul, a dvě minuty před koncem poločasu uchránil Křížek Jihočechy před další pohromou, když bravurně zlikvidoval pokus Balšánka, který střílel osamocen po centru z pravé strany.Kunice mohly své vítězství definitivně pojistit v 72. minutě, kdy si Brabec po brejku položil i Křížka, přesto ale v této tisíciprocentní šanci neskóroval, neboť vracející se obránci Dynama stačili Brabcovo zakončení srazit na roh. Po rozehrání rohu a následném závaru musel ještě Křížek vytáhnou další akrobatický zákrok, aby alespoň udržel šance Dynama na vyrovnání.Ve zbytku utkání si již konsolidovaná obrana Kunic své vedení celkem bez potíží pohlídala a Kunice si tak po zásluze odvážejí všechny body.

 

Hodnocení trenéra Haška: Po středečním utkání jsem udělal v sestavě tři hráčské změny a hlavně jsme hráli v jiném rozestavění. Č.B. jsou mladé běhavé mužstvo, které ještě doma neprohrálo a proto se do základu dostali odpočatí a běhavý hráči Kočí,Engelmann,Balšánek. První poločas jsme hráli po větru a zaslouženě šli do vedení, bohužel druhá uklidňující branka nepřišla a tak jsme to jako obvykle na lavici  a v hledišti protrpěli až do závěrečného hvizdu.

 

Sestava Kunice: Šilhavý - Hyský, Havlíček, Šrámek - Engelmann, Kordiak, Balšánek (80. Lička), Brabec, Kočí - Dvořák (46. Koubek), Zelinka (60. Kounovský). Trenér Zdeněk Hašek.

Sestava Č. Budějovice B: Křížek - Koutný, Šimič, Sláma, Sajtl - Šíma (78. Šergl), Bakala, Rakovan, Repa (46. Rein) - Kaňák, Timm. Trenér Jiří Lerch.

Branka: 28. Dvořák.

Rozhodčí: Kožár – Mudra, Pastyřík.

ŽK: Šimič, Rakovan – Šilhavý.

Diváci: 100.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem