ČFL 25.kolo: Kunice - Písek

FK Kunice - FC Písek 0:0 (0:0)

Utkání dvou týmů z popředí tabulky Kunic a Písku skončilo bezbrankovou remízou, k vítězství byli o něco blíže domácí, kteří ve druhém poločase nastřelili břevno. Písek se opět mohl opřít o dobrý výkon v defenzivě a spolehlivého gólmana Vršeckého. Hosté z jihu Čech zahrozili hned z první akce ve 2. minutě, kdy se za obranou ocitl po přihrávce Voráčka Červenka, ale netrefil míč ideálně a gólman Šilhavý si poradil.

Pak už začali být nebezpečnější domácí. V 9. minutě musel vytáhnout chytrou střelu z dálky domácího Engelmanna na roh Vršecký. Pak zahrozili Kunice dvakrát hlavou, nejprve stoper Havlíček a v 15. minutě na zadní tyči osamocený Lička, kterého ale výborně vychytal opět Vršecký.

Domácí měli územní převahu a do šancí se dostávali centry ze stran, jako ve 26. minutě, kdy ale pěkný centr Brabce v dobré pozici hlavou minul Dvořák. Písek pak ohrozil branku Šilhavého ve 32. minutě po přímém kopu Mašáta, kdy hlavičkoval Skopalík těsně nad. Největší šance prvního poločasu tak přišla ve 37. minutě, kdy domácí Koubek šel sám z úhlu na Vršeckého, ale ten dobrým vyběhnutím zmenšil veteránovi Kunic úhel a následnou střelu na dvakrát zlikvidoval.

Po přestávce se do tlaku dostávali převážně domácí fotbalisté. V 50. minutě po odvážném průniku Koubka do vápna Písku zakončoval těsně nad Lička .

Obrana Písku byla sice pod tlakem, ale pracovala zodpovědně. Velmi výhodnou pozici měly Kunice v 78. minutě, kdy zahrával přímý kop ze dvacetimetrové vzdálenosti střídající Balšánek, ale branku přestřelil. V 80. minutě mířil těsně vedle Vršeckého brány domácí Šrámek a jedinou šanci Písku ve druhé polovině měl na hlavě v 83. minutě Voráček, ale brankář Šilhavý byl pozorný, a tak si soupeři rozdělili po bodu.

 

Hodnocení trenéra Haška: Odehráli jsme dobré utkání, kterému chybělo jen kvalitní zakončení. Když nedáme šance nemůžeme vyhrát. Je to už druhé domácí utkání, ve kterém jsme se neprosadili. Když se mužstvo nedostává do šancí a zakončení je to chyba systému, ale když máte za dvě utkání 10 šancí je to věc kvality zakončujících hráčů. Dnes jsme Písek přehráli a byli lepším týmem, ztratili jsme body.

 

Sestava Kunice: Šilhavý – Kopta, Havlíček, Šrámek, Hyský – Brabec, Engelmann (75. Kočí), Kordiak, Lička – Koubek (68. Rejhon), Dvořák (68. Balšánek). Trenér Zdeněk Hašek.

Sestava Písek: Vršecký – Held (67. Pastyrik), Skopalík, Kubiš, Pravda – Demeter, Malý, Mašát (82. Čižikov), Šlapák – Červenka, Voráček (89. Štrajt). Trenér Karel Musil.

 

Rozhodčí: Langer – Schröter, Simmerová.

ŽK: 1:5 (Dvořák – Skopalík, Pravda, Pastyrik, Vršecký, Zušťák).

Diváci: 200.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem