ČFL 26.kolo: Pardubice - Kunice

FK Pardubice – FK Kunice 2:1 (1:0)

Podobný zápas ještě Pardubice doma nezažily. Tentokrát se nekonala žádná útočná smršť, kdy se na branku soupeře valí jeden útok za druhým. Takticky velmi dobře připravené Kunice něco takového nedovolily. Úspěch se dostavil díky trpělivosti, síle a klice při střídání.

 

Diváci si zvykli na to, že soupeře přehrajeme, máme víc ze hry, ale teď jsme hráli s nesmírně kvalitním soupeřem, který byl strašně silný na míči,“ komentoval hru Kunic pardubický trenér Martin Svědík. Jeho protějšek Zdeněk Hašek překvapivě nechal na lavičce Františka Koubka i záložníka Marcela Ličku. „Do středu hřiště šli soubojoví hráči a v průběhu zápasu jsem chtěl dostřídávat konstruktivnější,“ popisoval svůj záměr.

Koubka však na plac poslal už ve 12. minutě. Pardubice totiž brzy vedly. Jeřábek nádherným pasem rozbil obranu hostí, Přibyl, který hrál velký zápas, si míč zpracoval na prsa a umístěnou střelou překonal gólmana Šilhavého. „Takovou chybu jsme v defenzivě ještě neudělali, není přípustné, aby nám hráč zpracovával míč mezi desítkou a vápnem na prsa a v poklidu mohl zakončit“řekl trenér Hašek.

Defenzivní taktika Kunic vzala za své. Začaly se tlačit dopředu a právě Koubek byl centimetry od vyrovnání. Prudký centr Kopty minul ve 22. minutě jen o centimetry.

 

Vyrovnat se hostím podařilo až na začátku druhé půle. Jeřábkova pomalá přihrávka dozadu zavařila Prorokovi, jenom nastřelil atakujícího Dvořáka, který míč zkrotil a sólo proměnil – 1:1.

Čtvrthodiny před koncem promarnil velkou šanci domácí Petrus, když se ocitl sám v rohu malého vápna, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku, kterou obrana hostí odklidila do bezpečí. Zdálo se, že zápas musí skončit remízou.

Jenže Sklenář nebyl ani dvě minuty na hřišti a v 80. minutě rozhodl o výhře Pardubic. Jeřábkovu střelu Šilhavý vyrazil a dobíhající domácí útočník dostal míč z úhlu do brány.

Závěrečný nápor Kunic skončil sice gólem, ale radost z vyrovnání hostím pokazil praporek nad hlavou pomezního rozhodčího, což se jim pochopitelně ani trochu nelíbilo. „Stoper jde v 90. minutě do útoku, dá z malého vápna gól hlavou a rozhodčí zvedne ofsajd, rozčilovalo by se asi každé mužstvo. Ofsajd to v žádném případě nebyl, ale slečna rozhodčí asi neviděla dva hráče před brankovou čárou, emoce byly a jsem rád, že to neskončilo ještě větším průserem, protože když už nevidí tohle tak by měla možná chodit do kurzu pletení a vaření a ne na fotbal, ale je to pryč a nikdo to už nevrátí. Pardubice hrají na krásném stadiónu, náročný fotbal a my jsme zde neudělali ostudu. Gratuluji jim k výhře," dodal po zápasu už smířeně kunický trenér Hašek.

 

Sestava FK Kunice: Šilhavý – Kopta (46. Lička), Havlíček, Šrámek, Švejda (17. Koubek) – Kočí (83. Zeman), Kordiak, Hyský, Engelmann – Brabec, Dvořák

 

Sestava FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Voženílek – Jarosz (51. V. Kakrda), Kudrna, Jeřábek, Rešetár – Brychta (84. Fikejz), Petrus (79. Sklenář).

 

Branky: 9. Přibyl, 80. Sklenář – 50. Dvořák.

Rozhodčí: Jedlička (Most).

ŽK: 1:0 (Kudrna).

Diváci: 480.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem