ČFL 4.kolo: Letohrad - Kunice

Letohrad – Kunice 2:0 (1:0)

Ve třetí minutě se konal první závar před domácí svatyní v podání Engelmanna, Ličky a zakončujícího Dvořáka, míč z jeho kopaček skončil v náruči Kykala. Modrobílí odpověděli průnikem Macháčka, střelu našel v rukavicích u pravé tyče Šilhavý. Ve 23. minutě se zdravě naštval Nadrchal, putoval neohroženě do soupeřovy obrany, ale finální fáze pěkné akce skončila nepřesně.

Ve 36. minutě Macek polostřelou směrem k brance vystrašil Kykala, a ten míč sbalil do koše, což znamenalo nepřímý kop zevnitř pokutového území. Provedení si vzal na starost Engelmann, projektil po teči prosvištěl těsně nad bránou. Stejný hráč postupoval ve 42. minutě celkem jednoduše směr brána protihráčů, ti mu uctivě ustupovali, zakončení opět nepřesné. Ve 45. minutě pronikal podél brankové čáry Nadrchal, Havlíček ho nedovoleně zastavil a pískala se penalta. Brendlovu střelu gólman vystihl, ale míč se zatřepetal v síti a domácí šli do kabin s jednobrankovým náskokem. „Penalta, která byla nařízena, nám paradoxně pomohla a mužstvo uklidnila. Střetli jsme se se zatím nejlepším soupeřem, a bylo to poznat,“ řekl kouč Letohradu Jaroslav Veselý. Příliš spokojený s prvním poločasem nebyl Jaroslav Moník. „Tahle hra se nedá hrát, musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo, kombinace. Chyběl nám pohyb, všichni jsme asi čekali, že se všechno dostaví samo, a ono se nedostavilo.“

Úvod druhého dějství byl ve znamení vyšší aktivity domácích hráčů, a tak nepříliš početné publikum dostalo příležitost si několikrát zatleskat. Kuželka se Semerákem si vytvořili nadějnou pozici, ale tak nějak si dávali přednost, až k důraznému zakončení nedošlo, podobně dopadl i atak Bíra. V 55. minutě se představil uzdravený Vaniš, bombu levačkou likvidoval Šilhavý s námahou až na druhý pokus. Do solidní pozice se dostali i hosté, hlavička Veselého skončila mimo prostor vymezený třemi tyčemi. V 64. minutě se zrodila pohledná akce a gólová pojistka. Moník precizně nacentroval a Brendl si ve vápně hlavou poradil a trefil míč přesně k tyči. V 65. minutě se rozhodl odpovědět na gól Havlíček, ale v koncovce byl nepřesný. Okamžiky bohaté na šance neustávaly a Semerák mohl zvýšit náskok, to by ovšem místo zbytečné přihrávky musel zkusit skórovat sám. Hosté se ještě nevzdávali a střídající hráč, kanonýr Koubek, se utkal v úniku s Kykalem, který ho výtečně vychytal. V 75. minutě mohl dovršit hattrick Brendl, avšak z malého vápna po Macháčkově průniku a tvrdé příhře přestřelil. Poslední šancí ke korekci výsledku byla střela Tafata, kterou po vzoru hrdinského výkonu z minulého utkání pacifikoval bezchybný Kykal. V utkání bylo i mnoho tvrdých zákroků ze strany hostujících hráčů. „Kunice mají hráče s velkými zkušenostmi, dokázali nám, že umějí hrát tvrdě. To, co nezvládají fotbalově, dohánějí bojovností,“ okomentoval některé zákroky hráčů Kunic jeden z nejlepších hráčů Letohradu Jaroslav Moník. „Kunice ukázaly svou kvalitu, potrápily nás. Když jsme ale přidali druhý gól, tak to bylo o tom, abychom neinkasovali kontaktní branku. Vítězství bylo moc těžké, musíme uznat kvalitu výborného soupeře. Musím říci, že i za stavu 2:0 jsme se stále klepali o výsledek. Jsou to pro nás body, kterých si moc vážíme,“ dodal Veselý.

 

Hodnocení trenéra Haška: "Je hezké, že nás domácí trenér a hráči chválí, ale my jsme prohráli zaslouženě. Domácí chtěli vyhrát a svou bojovností a chutí na naše hráče stačili. Náš výkon se dá zjednodušeně vystihnout slovy: my jsme si přijeli zahrát a ne vyhrát. Proč to tak je? To se musím hráčů zeptat i já, proč neplní základní taktické pokyny, proč nepřidají v důrazu a pohybu, když se nedaří kombinace, proč stoperská dvojice udělá každý zápas tři a více chyb, těch proč je více. Nebudu dělat unáhlené závěry, ale něco my to ukazuje. Momentálně se budeme soustředit na dva domácí zápasy a pak celou situaci vyhodnotím. Hráči mají mojí důvěru a věřím, že ukáží svojí fotbalovou kvalitu. Sezóna je dlouhá a bodů ve hře spousty a tak je zbytečné dělat paniku".

 

Sestava domácí: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Nadrchal, Kuželka (78.Nágl), Bíro (83.Konečný), Kail – Semerák, Brendl (89.Štěpán) Trenér: Jaroslav Veselý

Sestava hosté: Šilhavý – Veselý, Kopta, Havlíček, Hyský – Kordiak, Engelmann, Brabec (57.Tafat), Lička (46.Kočí) – Dvořák (57.Koubek), Marek Trenér: Zdeněk Hašek

 

Branky: 45. (p.), 64.Brendl

ŽK: Kail, Vaniš, Nágl – Kopta

Diváci: 400

HR: Vnuk Josef AR: Svoboda, Ratajová

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem