ČFL 5.kolo: Kunice - Pardubice

Kunice - FK Pardubice 0 : 0 ( 0 : 0 )

Utkání od úvodu nenabízelo velké šance na žádné z obou polovin hřiště, ale bojovnost nešla upřít ani jednomu ze soupeřů. V 10. minutě přišel první dramatický okamžik zápasu. Domácí Engelmann zahrával trestný kop z nebezpečné vzdálenosti velmi dobře, ale Shejbal byl pozorný a byl na zemi včas.

 

Jen o malou chvilku později přišla nebezpečná situace v domácím pokutovém území, když po rychlém průniku Javůrka zakončoval Fikejz, ale střela se nevešla mezi tyče. Dalekonosný pokus kunického Marka minul pardubickou branku a pak přišla další Javůrkova akce, kdy po jeho kombinaci s Petrusem na centr v pokutovém území nikdo nenaběhl. Posledním dramatickým okamžikem první půle byl další trestný kop domácích, ale ani Brabec neuspěl.

Po změně stan se chvíli přelévala hra z jedné strany na druhou a v 54. minutě přišla největší šance utkání. Petrus zamotal hlavu domácí obraně, posunul míč na Řezníčka, ale ten z 8 metrů netrefil branku! Za deset minut si Brabec zopakoval další nebezpečný trestný kop ze 20 metrů, ale Shejbal skvěle zasáhl. Po hodině hry si vytvořily Kunice několikaminutový tlak, ze kterého naštěstí, kromě centrovaných míčů, nic nevytěžily

Poslední fáze utkání již také branku nepřinesla, diváky ze sedadel nadzvedla Kudrnova střela pět minut před koncem, která šla o kousek mimo. V závěru se domácí pokusili získat všechny body, ale pardubická obrana je už do žádné akce nepustila. V 89. minutě byl vyloučený Hudec, když zastavil rukou samostatný únik Marka, ale i v nastaveném časem zůstalo skóre 0:0. Oba soupeři si tak své body rozdělili, domácí hrozili především ze standardních situací, pardubický tým může litovat nevyužité šance Řezníčka.

 

Sestava Kunice: Šilhavý - Veselý, Kopta, Havlíček, Šrámek, Kordiak, Engelmann (79. Tafat), Brabec, Marič (57. Kočka), Marek, Koubek (59. Dvořák).

 

Sestava FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Hudec, Prorok, Javůrek - Hundák (89. V. Kakrda), Řezníček (59. Kudrna), Jeřábek, Brychta - Petrus, Fikejz.

 

Hodnocení Zdeněk Hašek trenér - "Dnešní utkání byl hlavně boj, viděli jsme kvalitní utkání bohužel bez branek, hráči podali zodpovědný a pracovitý výkon, na tak kvalitní mužstvo jakým jsou Pardubice to bylo, ale málo. Musíme přidat na fotbalovosti a vítězství se dostaví."

 

Hodnocení Martin Svědík (trenér FK Pardubice): "Dnešního bodu si velmi cením, myslím, že všichni společně jeho hodnotu doceníme až časem. Kunice jsou totiž velmi silný soupeř a my jsme proti němu dokázali zabojovat kolektivním výkonem přesto, že toho za sebou v posledních dnech máme hodně. Měli jsme i problémy se sestavou, Hudec musel naskočit za Tischlera a zvládl to velmi dobře, trápí nás kraj zálohy, kde na levé straně musel tentokrát zaskakovat útočník Brychta. Pro kluky je program posledních dnů velmi náročný a tak jen opakuji, že dnešní bod jsme vydřeli a hráči si za to zaslouží pochvalu."

 

Fakta - bez branek.

ČK: 0:1 (89. Hudec).

ŽK: 1:2 (Kordiak - Fikejz, Prorok).

Rozhodčí: Čuřín z Třebotova (Černý, Žáková).

Delegát: Bartůněk z Bernartic.

Diváků: 120.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem