ČFL 7.kolo: Kunice - Ovčáry

Kunice-Ovčáry 1:1 (0:1)

Ovčáry šly ve 12. minutě do vedení po hlavičce Hašlera a nadějný výsledek držely díky skvělému výkonu brankáře Pávka až do posledních minut utkání. Domácím se podařilo vyrovnat hlavičkou Tafata z rohového kopu. Jednobodová ztráta domácích už před zápasem dávala tušit kvalitní, bojovné utkání o udržení nebo výměnu stávajících pozic obou soupeřů.

Předpověď se stoprocentně naplnila. Utkání od úvodu nenabízelo velké šance na žádné z obou polovin hřiště, ale rychlost a bojovnost nešla upřít ani jednomu ze soupeřů. Hned na úvod se Ovčáry prezentovali svojí velkou zbraní a to tvrdostí a ve třetí minutě musel být ošetřován po zákroku Martínka domácí Kordiak, ale naštěstí pro něj to odnesla rozpáraná stulpna a ne noha, to hůře dopadl Lička, kterému roztržené obočí musel lékař sešít třemi stehy. Ve 12. minutě přišel první dramatický okamžik zápasu. Maršner se uvolnil a jeho přesný centr zužitkoval Hašler ve vedoucí branku hostů – 0:1. Obdržený gól poznamenal útočné choutky domácích a trenér Hašek tak byl nucen přeskupit úvodní rozestavení hráčů. Tempo utkání zůstávalo stále stejné a Kunice se čím dál více tlačily před branku Ovčár. První velkou příležitost k vyrovnání měl v 17. minutě Engelman, který tvrdě vypálil a brankář Pávek musel poprvé ukázat své kvality. Dalekonosný pokus kunického Marka minul branku a pak přišla velká příležitost Veselého, jehož hlavičku zázračně zneškodnil na brankové čáře Pávek. Hra plná osobních soubojů se přiostřila a standardních situací přibývalo spíše na straně domácích, kteří z nich nejvíce hrozili. Hostující obrana a brankář Pávek jim ale s přehledem čelili. Ovčárští tak vyráželi do rychlých brejků, ale zbrklostí v zakončení nebo nepřesnou finální přihrávkou se připravovali o šance zvýšit vedení. Posledním dramatickým okamžikem první půle byl další trestný kop domácích, ale ani Lička v něm neuspěl.

Po změně stran se přelévala hra z jedné strany na druhou a ve 48. minutě přišla pro hosty druhá největší šance utkání. Maršner zamotal hlavu domácí obraně, posunul míč na Müllera, ale ten místo přihrávky na zcela osamoceného Dittricha pálil jen do brankáře Šilhavého. Vzápětí pálil Marič, ale Pávek opět skvěle zasáhl. Po hodině hry si vytvořily Kunice několikaminutový tlak, ze kterého, kromě centrovaných míčů, nic nevytěžily. Poslední fáze utkání začínala diváky zvedat ze sedadel. Střely Ličky, Balšánka a Dvořáka šly o kousek mimo. Ovčárská obrana odolávala sílícímu tlaku domácích, a když už prošla nějaká střela nebo centr, tak zasáhl s přehledem Pávek. V závěru domácí vrhli vše do útoku a po sérii několika rohů za sebou se nakonec prosadil hlavou střídající Tafat a srovnal na konečných 1:1. V nastaveném čase Marek nastřelil břevno, ale to bylo vše a oba soupeři si tak své body rozdělili.

 

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Získali jsme první bod venku proti velmi silnému soupeři. I když jsme sahali po třech, tak si dnešního bodu velmi cením a jeho hodnotu doceníme až časem. Dokázali jsme zabojovat kolektivním výkonem, který byl podtržen brankářem Pávkem. Dokázal nás v kritických situacích podržet. Měli jsme problémy se sestavou, ale nakonec to Svoboda na pravé straně zvládl velmi dobře. Pro kluky je to určitá vzpruha do dalšího utkání s Pardubicemi, které tady rovněž uhrály bod. O to více si za dnešní vydřený bod hráči zaslouží pochvalu."

 

Zdeněk Hašek (Kunice): „ Soupeř šel brzy do vedení po naší chybě a vyrovnání přišlo moc pozdě. Viděli jsme kvalitní utkání, které svoji tvrdostí bylo až na samé hranici únosnosti. Hráči podali zodpovědný a pracovitý výkon, kterému z naší strany chyběla rozdílová branka. Zápas s Ovčáry je vždy vyhecovaný a tak se těším na jarní odvetu v korektním prostředí.

 

 

Sestava Kunice: Šilhavý – Veselý (60. Dvořák), Havlíček, Šmíd, Hyský – Marič (60. Tafat), Lička (73. Balšánek), Rejhon, Kordiak, Engelmann – Marek.

Sestava Ovčáry: Pávek – Svoboda, Chalupa, Studený, Matějček – Dittrich, Martínek (73. Horák), Mareš, Maršner (71. Cigánek) – Hašler, Müller (81. Causens).

 

Branky: 89. Tafat – 12. Hašler.

Rozhodčí: Košan - Hudeček, Koval

ŽK: 43‘ Maršner, 56‘ Matějček (O.).

Diváci: 300.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem