ČFL 8.kolo: Viktoria Plzeň B - Kunice

FC Viktoria Plzeň B - Kunice 0:0 (0:0)

V utkání osmého kola ČFL přivítala juniorka Viktorie Plzeň v neděli dopoledne na hřišti v Luční ulici sedmý tým tabulky -  Kunice. Utkání, které přineslo řadu pohledných momentů před oběma brankami nakonec skončilo bezbrankovou remízou. Pro plzeňské fotbalisty to bylo čtvrté utkání v řadě za sebou, ve kterém bodovali.

 

Viktoriáni nastoupili s Daňkem v brance a hned od úvodního hvizdu se snažili za ideálního fotbalového počasí o kombinační hru. Už v sedmé minutě se po rozehraném rohovém kopu ocitl v zakončení Dvořák, ale pálil přímo do gólmana. O dalších sedm minut později to opět vřelo před brankou Šilhavého, i v tomto případě nebezpečnou situaci gólman Kunic vyřešil. Po úvodní patnácti minutové převaze domácích se hra začala postupně vyrovnávat a do příležitostí se dostávali i hosté. Ale šanci Engelmanna,  či Rajnocha, vyřešil s přehledem Michal Daněk.A protože i příležitost Davida Kůžela ve 30. minutě zůstala bez gólového vyjádření, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Stejně tak i druhý poločas přinášel dramatické situace před oběma brankami. A i ve druhé části zářil plzeňský gólman, který bravurními zákroky zmařil tutovky hostí. Josef Marek se dostal do slibné situace hned třikrát. Tafat v poslední šanci utkání také zklamal.

 

„S bodem, který jsme doslova vydřeli, můžeme být dnes spokojeni. Kunice potvrdily roli zkušeného týmu. Především jejich standardní situace byly hodně nebezpečné. Samotný zápas se musel líbit, neboť se hrálo před oběma brankami,“ komentoval zápas asistent trenéra Martin Lepeška.

 

Trenér hostů Zdeněk Hašek: Nepadá nám to tam, vytvoříme si šance, ale proměnit alespoň jednu je pro nás neřešitelný problém. Důraz, jednoduchost, to je to co nám chybí. Mladé mužstvo Plzně hraje pohledný, kombinační fotbal a jejich hra a nasazení se mi moc líbí. Jak pracují s mládeží v Plzni má hlavu a patu. Po prvním poločase bych bod bral, ale na konci utkání jsem zklamaný.

 

Sestava Viktoria Plzeň B: Daněk – Mudra, Štefl, Kováč, Beránek – Sladký, Hrošovský, Kůžel – Štípek (69. Mandula), Dvořák (62. Hoffmann), Krmenčík. Trenéři Skála, Lepeška

 

Sestava Kunice: Šilhavý - Veselý, Šrámek, Havlíček, Hyský - Kordiak, Balšánek (62. Lička), Engelmann, Rejhon (81. Tafat) - Dvořák (69. Brabec), Marek. Trenér Z. Hašek

 

ŽK: 1:0

Rozhodčí: Jedlička - Šifalda, Kubec

Diváci: 165

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem