ČFL 13.kolo: Kunice - Roudnice

Kunice – Roudnice 2:1 (1:1)

Fotbalisté Roudnice dali ve čtyřech posledních utkáních 17 branek a jejich poslední výhra nad Mladou Boleslaví 4:1 svědčila o solidní formě soupeře. Domácí zase mají sérii devíti utkání bez prohry a tak se dalo usoudit, že půjde o kvalitní utkání, které ještě bylo více vyhecované tím, že jak funkcionářsky tak hráčsky se oba kluby velmi dobře znají a šlo i po této stránce hodně o prestiž.

 

Kvalita hry potvrdila předpoklady a obě mužstva odehrála velmi kvalitní utkání. Kunicím chvilku trvalo než si zvykli na nové rozestavění a tak z kraje byla o něco lepší Roudnice, ale bez vyložené šanci. Po deseti minutách se již do dvou velmi solidních šancí dostaly domácí Marek a Engelmann, ale zůstalo jen u šancí. Roudničtí se dostali do vedení po střele Hrdličky, kterou tečoval domácí Kopta a na změnu směru letu míče domácí brankář nemohl zareagovat 0:1. Domácí ještě více zabrali a jen díky velmi dobře chytajícímu brankáři Roudnice byl stav nezměněn. Kunice měli štěstí po samostatném úniku Ibeho, který střílel vedle branky Šilhavého.Vyrovnání se domácí dočkali ve 35 minutě, kdy si Marek naběhl na centr Engelmanna a nedal brankáři šanci 1:1.

Druhý poločas byl spíše soubojem domácích hráčů s brankářem Braunisem, který až neuvěřitelnými zákroky držel šance roudnických. Tlak hostů narůstal a po rohovém kopu Ličky v 62 minutě se trefil Havlíček 2:1. Další šance již zůstaly neproměněny a tak se v hektickém závěru, kde nebyla domácím uznána branka pro postavení mimo hru zrodila výhra Kunic.

Asistent trenéra Roudnice Pavel Dohnal: „Do vedení nás dostal pěknou střelou Hrdlička. Vzápětí jsme měli dobrou šanci, do které vyslal Laušman Ibeho. Ten bohužel nedal. Domácí nás pak dostali pod tlak a srovnali. Druhou půli jsme začali také aktivně, jenže domácí po nějakém otočeném autu a rohu skórovali.

Příležitost pak měl dvakrát Laušman, ale netrefil se. V závěru jsme to otevřeli, hráli na tři útočníky. Bohužel už to tam nepadlo. Zápas měl solidní úroveň. Kunice mají dobrý mančaft, zkušené kluky vzadu, v záloze Koubka, Ličku, vpředu dva vysoké hráče, kteří nám dělali problémy. Když proti tak kvalitnímu týmu neproměníte své tři, čtyři šance, nemáte naději na úspěch. Mrzí nás to, zápasu by spíš slušela remíza

 

Trenér Kunic Zdeněk Hašek:Těžké utkání, které jsme zaslouženě vyhrály. Začátek nebyl podle našich představ, ale nešťastná teč Kopty při vedoucí brance Roudnice nás ještě více nakopla. Druhý poločas bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme vedoucí branku, na našich hráčích je vidět sebedůvěra, chuť a tak jsem byl přesvědčen o našem vítězství, ale musím pochválit i hráče Roudnice, kterým více svědčí útočná činnost a proto bylo naším cílem hrát více na polovině soupeře. Opravdu těžké a kvalitní utkání. Jsem opravdu spokojen s výkonem hráčů

 

Sestava Kunice: Šilhavý - Kopta, Havlíček, Veselý - Koubek (70 Rejhon), Kordiak, Lička, Svatonský (88 Balšánek), Engelmann - Tafat (46 Šrámek), Marek

Sestava Roudnice: Brauneis – Kučera, Kwame, Vaněk, Pícha – Brandejs (46. Vobořil), Kuchař (80. Gutheis), Medek, Hrdlička – Laušman, Ibe. (82. Mikas).

 

Branky: 34. Marek, 62. Havlíček – 25. Hrdlička

Rozhodčí: Slavíček, Šob, Arnošt

ŽK: Kuchař, Kučera (Roudnice)

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem