ČFL 14.kolo: SK Kladno - Kunice

SK Kladno – Kunice 2:2 (1:0)

Kladno – Větší bitvu kladenský stadion Františka Kloze zatím v sezoně neviděl. Domácí SK tady hostil deset kol neporažené Kunice a jejich sérii mohl zlomit, když vedl už o dvě branky. Nakonec o výhru přišel v 89. minutě a radost tak měl spíš exkladenský kouč Zdeněk Hašek než na kladenské střídačce debutující Martin Čurda.

Zásadní moment prvního poločasu se zrodil v 18. minutě, kdy po milimetrové přihrávce Holuba šel sám na brankáře Bartoš, Šilhavý ho fauloval a kopala se penalta. Tu sice Šilhavý Hajníkovi vyrazil, ale trochu záhadná hlavičková dorážka Skořepy obloukem skončila v bráně – 1:0. Co bylo pro domácí horší, Bartoš se zranil a musel z placu.Hosté sice byli aktivnější a fotbalovější, jenže svoje šance hlavně v nastavení neřešili vůbec dobře a naopak Kladno mohlo několikrát zvýšit. Největší možnost měl v první části kousavý Rouček, který mířil na Šilhavého sám, ale jeho oblouček byl málo vysoký.Po přestávce se poprvé hodně předvedl pozdější hrdina duelu, brankář Kladna Tesař, jenž lapil nohama vyloženou šanci Marka.Místo toho domácí zvýšili! Skvěle hrající Čurda vyslal do strany Skořepu a jeho přihrávka našla Vodičku, jenž trefil k tyči. Kladno poté náskok celkem dobře hlídalo, ale osm minut před koncem se zranil tvůrce jeho hry Holub a bylo zle. Po zbytečné chybě Hofmana Pázler snížil a dostal Kunice do obrovského tlaku, v němž se SK nestíhal bránit. A přes několik neuvěřitelných kousků brankáře Tesaře ho nakonec zblízka překonal hlavičkou Marek.

Hašek s Čurdou se chtěli předvést. Povedlo se. Kladno – V životě kamarádi, v sobotu dopoledne ale nepřátelé. Martin Čurda navíc na lavičce fotbalistů SK Kladno vlastně debutoval v mužích, nepočítáme–li poslední jarní kolo divize a jeho vystoupení v béčku SK. Teď slaví první bod a ještě proti Kunicím vedeným Zdeňkem Haškem. Oba se tvářili po utkání všelijak, jen ne spokojeně. „Jsem naštvaný za první půli. Věděl jsem, že Martin s Mirkem (Chadimou – poz. red.) zvolí taktiku agresivního fotbalu, mají ho rádi. A Kladno ho hrálo výborně. Nicméně se dalo čekat i to, že mu dojdou síly. Došly a my díky tomu získali bod, ale při vší úctě k SK, měli jsme tady s naším kádrem vyhrát,“ dumal Hašek po remíze 2:2, již jeho tým zachraňoval minutu před koncem a nezastíral, že právě tady prohrát nechtěl.

Člověk chce předvést, že v Kunicích fotbal děláme dobře,“ povídal ještě před tím, než se potkal před stadionem s maminkou a vlepil jí pořádnou pusu. Před stadionem, kde jako kouč dorostu či béčka SK i bydlel.

Teď je zde doma Martin Čurda. Do mrazu si oblékl kraťasy a stejně jako Miroslav Chadima byl pořádně slyšet. „Před zápasem bych bod rozhodně bral, teď ale nevím, vždyť jsme vedli dva nula. Přesto hráčům poděkuji, podali nadstandardní výkon,“ chválil nový kouč.

Kunice jsou i zásluhou  Haška majitele a trenéra Zdeňka Haška  baštou fotbalu. Adresa, na niž se pro poštu chodí s chutí. Ne náhodou sem v poslední době přišli i exkladenští Balšánek, Veselý, Lička a naposledy Hyský. „Klidně bych bral další. Dva tři okamžitě,“ usmál se Hašek.

 

Sestava Kladno: Tesař – Bartoš (21. Vodička), Samek, Rendla, Rada – Čížek, Čurda, Holub (82. Roubal), Rouček (78. Hofman), Hajník – Skořepa.

 

Sestava Kunice: Šilhavý – Kopta, Havlíček, Šmíd, Veselý (62. Tafat) – Koubek (46. Rejhon), Šiml, Kordiak (28. Balšánek), Engelmann – Marek, Pázler.

 

Branky: 18. Skořepa, 58. Vodička – 82. Pázler, 89. Marek.

Rozhodčí: Šedivý – Arnošt, Novák.

Diváků: 430.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem