ČFL 15.kolo: Kunice - Chrudim

Kunice - MFK Chrudim 0:0 (0:0)

Domácí fotbalisté od začátku utkání dávali jasně najevo, že hodlají jako první tým třetí nejvyšší soutěže získat skalp suverénního nováčka. Hráli důrazně, snažili se nakopávat centry na své dva vysoké útočníky a spoléhali na standardní situace.

V Prvním poločase se dostali po dvou kombinačních akcích a jedné chybě stopéra ke třem vyloženým šancím a to vždy hráčem Dvořákem, ale vždy to dopadlo bez gólové radosti. Další šanci vychytal za pomoci tyčky opět brankář hostí, kdy vytěsnil hlavičku Marka. Hosté se spoléhali na brejkové příležitosti, kde nejlepší hráč hostí Holub ukázal svojí kvalitu. Chrudim se dostala do slušnější šance na konci poločasu, kdy, ale střelu Holuba domácí obrana zblokovala. To, že se Kunicím nepodařilo splnit jejich cíl, hodně ovlivnila 56. minuta, kdy byl za nevybíravý faul zezadu na Kesnera vyloučen domácí Veselý. Kunice i přes tento fakt nepolevovali ve svém tlaku a dostali se do  dalších šancí, Rejhon nastřelil tyč, hlavička Marka skončila těsně vedle a Koubek svojí střelu uspěchal a tak za radosti hostů skončil zápas remízou

 

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: "Utkání mělo jasně daný ráz. Domácí nakopávali míče na dva vysoké útočníky a čekali na standartky. My na tento styl byli připraveni, všechno jsme odtrkali, ale oproti jiným zápasům se nám nedařilo vytvářet tři šance. Celé mužstvo podalo týmový výkon, výborně zachytal Mrázek. Sice jsme poprvé na podzim nestřelili gól, ale bezbranková remíza na hřišti druhého týmu tabulky má svou cenu. Teď už se všichni těšíme na derby s Pardubicemi, které se po výhře 5:2 nad Kladnem vrátily na druhou příčku tabulky. Bylo by fajn, kdyby se nám v tom závěrečném utkání podařilo dotáhnout naší celoroční sérii bez porážky v mistrovských zápasech

 

Zdeněk Hašek, trenér Kunic: “Na dnešní utkání jsme se těšili a samozřejmě jsme chtěli být první kdo Chrudim porazí, ale utkání ovlivnilo naše neproměnění tří vyložených šancí Dvořákem v prvním poločase a vyloučení Veselého v 56 minutě. Hráči se i přes to, že jsme hráli v deseti tlačili do zakončení a vytvořili si tlak, ale nastřelená tyčka a skvělý výkon hostujícího brankáře bylo to co nám zabránilo se radovat z vítězství. Hráči ukázali charakter a není jednoduché takto odehrát zápas v deseti proti vedoucímu celku tabulky, za to je musím pochválit. Soupeř mě svým výkonem hlavně v přesilovce zklamal, hrála tady lepší mužstva, ale k jejich sérii jím musím pogratulovat.“

 

 

Sestava FK Kunice: Šilhavý - Kopta, Havlíček, Mikula, Veselý - Dvořák (46. Kordiak). Lička (72. Brabec), Balšánek (87. Koubek), Rejhon - Tafat, Marek.

MFK CHrudim: Mrázek - Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek - Kesner, Mastík, Vodrážka, Dostálek - Vácha, Holub.

rozhodčí: Košan.

ŽK: 1:2.

ČK: 1:0 (56. Veselý).

Diváci: 200.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem