ČFL 19.kolo: FC Písek - Kunice

FC Písek – FK Kunice 3:1 (1:1)

Fotbalisté FC Písek v existenčním domácím utkání s Kunicemi sehráli dva rozdílné poločasy. První patřil jednoznačně Kunicím, druhý zase Písku. V konečném součtu se radovali šťastnější Jihočeši, kteří dokonale využili konec prvního a začátek druhého dějství, kdy dvěma góly zvrátili vedení Kunic a radovali se z důležitého tříbodového zisku.

Od nástupu trenéra Busty se jim podařilo až na pátý pokus.

V úvodu byli Písečtí zralí na ručník a mohli být šťastní, že hosté dokázali využít jen pouze jeden gól. První střelou mezi tyče v nastaveném čase se jim podařilo vyrovnat a čtyři minuty po zahájení druhé půle přidali po Zušťákovu rohu a Pivoňkově hlavičce druhou trefu, po níž ožili a byli až do závěru aktivnějším týmem. Třetí gól dali úplně na konci do prázdné branky, když hostující brankář Šilhavý pomáhal ofenzivě ve snaze o vyrovnání a nestačil se vrátit.

 

Řekli po utkání:

Zbyněk Busta, trenér FC Písek:Byla to bitva. Fotbalová krása nikde, ale jsme předposlední a v podstatě nám nezbývá nic jiného než bojovat. Fotbal se možná dostaví časem, kluci ho určitě hrát nezapomněli, ale psychika pracuje. Bylo to strašně těžké a důležité utkání. První půle byla hrozná. Kazili jsme triviální nahrávky, odevzdávali balony, nebyli jsme správně na odražených míčích a soupeři se hrálo dobře. Byla ve mně malá dušička, když jsem viděl, jak jsme nastoupili do prvního poločasu, ale věřil jsem, že po přestávce se hra změní. Napadali jsme strašně vysoko, ale ve druhé půli jsme to trošku stáhli a začali bránit od půlky, čímž jsme, myslím, trochu rozbili jejich středovou řadu a myslím, že jsme zaslouženě vybojovali vítězství. Závěr byl dost o nervozitě, když jsme hráli bez vyloučeného Kubiše, ale když vypjatý zápas skončí vítězstvím, tak je to krásné."

 

Zdeněk Hašek, trenér FK Kunice:Prohráli jsme si utkání v prvním poločase. Místo, abychom vedli 3:0 nebo 4:0, tak to bylo 1:1. Nechytili jsme začátek druhé půle, kdy jsme udělali zbytečný roh a dostali druhý gól, při kterém Písek uplatnil svoji asi nejsilnější zbraň – využívání standardních situací. Od té chvíle jsme přestali hrát naši hru, kterou jsme produkovali v úvodu. Nedařila se nám kombinace, chyběl pohyb a kvalitní rozehrávka, nevytvářeli jsme si takové příležitosti jako na začátku utkání. Druhý gól rozhodl o výsledku. Domácí se potom zatáhli do hlubšího bloku a my museli víc tvořit. Vyloučení píseckého hráče nás přimělo k tomu, abychom ještě víc roztáhli hru, ale hráli jsme ukvapeně, zbrkle, nepodrželi jsme balon. Chyběl nám důraz do zakončení a větší touha jít si pro vítězství. Písek vyhrál díky enormní snaze a naší nemohoucnosti v druhém poločase."

 

Góly: 45. (+2) Malý, 49. Pivoňka, 90. Krejčí – 20. Dvořák. Rozhodčí: Vnuk – Svoboda,

 

Sestava Kunice: Šilhavý – Kopta, Hyský, Veselý, Radoš – Dvořák, Kordiak, Tenkl (80. Tafat), Sklenář (72. Rejhon) – Balšánek (54. Lička), Šilhán. Trenér Zdeněk Hašek.

 

Sestava Písek: Drápela – Baubín, Pivoňka, Busta, Pastyrik – Hřebeček (84. Krejčí), Kohut (46. Šlehófer), Malý, Kubiš – Zušťák, Klavík. Trenér Zbyněk Busta.

 

Ratajová. ŽK: 5:1 (Kubiš 2, Pivoňka, Malý, Zušťák – Hyský).

ČK: 69. Kubiš (2. žlutá)

Diváků: 460.

 

foto: Jan Škrle, staženo z web.stránek FC Písek

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem