ČFL 22.kolo: FK Pardubice - Kunice

FK Pardubice – Kunice 2:1 (0:0)

Pardubice zůstávají na jaře stoprocentní, vyhrály popáté v řadě. Porazily Kunice 2:1.

Moc nechybělo a Kunice si z Pardubic odvezly bod. Hloupý skluz ve vápně je ale stál remízu. Vyrovnaný souboj špičkových třetiligových celků skončil výhrou domácího souboru 2:1. Pardubice zůstávají na jaře stoprocentní.

 

Klíčovým momentem velké bitvy bylo zranění kunického útočníka Tafata. Místo něho se na ploše objevil hromotluk Šilhan a za deset minut pobytu na hřišti stačil udělat pěknou paseku.

Útočnou snahu svého celku třikrát zbořil neohrabaným faulem, v 86. minutě navíc způsobil hotovou kalamitu. Ve vlastním pokutovém území sestřelil skluzem Hundáka a rozhodčí Kalenda nařídil penaltu. Tu přesnou přízemní střelou k pravé tyči proměnil Petrus a zařídil pardubickou výhru 2:1. Jakoby vyhlášený třetiligový střelec neměl žádné nervy. Veškerá snaha hostí byla v tu chvíli v tahu. Kunice přitom mohly v pohodě myslet minimálně na remízu. V Pardubicích ukázaly hodně odvahy. Snažily se dlouho držet míč a rychlými náběhy deptat domácí defenzivu. Přesto inkasovaly jako první. Nepřečetly domácí signál při standardní situaci.  Jeřábek rozehrál na podél zdi nabíhajícího Kudrnu, ten rychle posunul na Brychtu a Pardubice v 57. minutě vedly 1:0. Vyrovnáno bylo ale bleskově. Akce po rozehrávce skončila rohovým kopem hostí, ve vápně nastal zmatek a Šmíd nadvakrát dopravil míč do sítě. Kunice pak chvíli tlačily, obrovskou šanci měl Balšánek, který se zjevil sám před domácím gólmanem Shejbalem. Ten ale předvedl úžasný reflex na čáře a střelu levou nohou vykopl. Deset minut před koncem se na hřišti objevil Šilhan a s akcie týmu kouče Haška šly rychle k šípku.

 

Sestava:

Kunice: Kučera - Kopta, Hyský, Śmíd, Radoš - Kordiak, Lička (67. Brabec), Balšánek - Tafat (80. Šilhan), Marek (46. Engelmann), Rejhon. Trenér Hašek.

Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Šejvl, Norek - Dittrich (67. Hundák), Kudrna (62. Řezníček), Jeřábek, Rešetár (89. Javůrek) - Petrus, Brychta. Trenér Svědík.

 

Branky: 57. Brychta, 87. Petrus z pen. - 58. Šmíd.

ŽK: 0:1 (Kučera).

Rozhodčí: Kalenda (Praha).

Diváci: 570.

 

Řekli po utkání:

Trenér Zdeněk Hašek, FK Kunice: Nejlepší utkání v jarní sezóně pro nás skončilo bez bodového zisku. Herní projev se mi velmi zamlouval a hráče pochválím. V takovém to utkání, které přesahuje úroveň ČFL rozhodují maličkosti a individuality. My jsme nepokryli tresňák Pardubic, kde chyboval Radoš a Kopta a v 88 minutě řešil Šilhán situaci špatně, tím neříkám, že pokutový kop byl. Naopak za stavu 1:1 měl Balšánek  loženku.

Hráči si sáhli na dno svých sil a odjíždíme z Pardubic se vztyčenou hlavou. Domácím přeji postup do II. Ligy.

 

Martin Svědík, FK Pardubice: „Byl to velmi kvalitní zápas se šancemi na obou stranách. Čekali jsme, že přijede hodně dobré mužstvo, což se potvrdilo. Mrzí mě jen, že když vstřelíme branku, necháme si vzápětí dát gól ze standardní situace. Ve druhém poločase vznikala na obou stranách okénka v obraně, bylo cítit, že vyhrát chceme my i Kunice. Strašně si cením toho, že jsme takové utkání dokázali uspět, porazili jsme nesmírně kvalitního soupeře. Bylo vidět, že Kunice vědí, co chtějí hrát a jsou silné na míči. Každá naše ztráta hrozně bolela.“

 

Pardubický útočník David Petrus exekutor penalty:

Honilo se vám hlavou, co by se dělo, kdybyste nedal?

Spíš jsem si říkal, že proměnit to, připíšeme si strašně důležité vítězství. Mrzelo by mě, kdybych to zahodil. S takhle silným týmem se nehraje každý den. Fotbalově na tom Kunice byly úplně jinak než většina soupeřů, která sem běžně jezdí.

 

Kunice se s vámi snažily běhat, pokoušely se Pardubicím vnutit svoji hru. Čekali jste tak silný odpor?

Já ano. Už vloni, když u nás hrály, to bylo podobné. Podle mě jim dost škodí to jejich malé hřiště, tam hrají jiným stylem. Jakmile ale přijedou na větší plac, hrají výborný fotbal a dnes to jenom potvrdily. Klobouk dolů.

 

Přitom na první pohled by se řeklo, že obrana, které uprostřed šéfuje šestatřicetiletý Martin Hyský, by nemusela být z nejrychlejších, že na větším hřišti bude mít problémy. Ale žádné se nedostavily...

Přesně, mají ten mančaft hodně zkušený, v každé řadě stojí někdo, kdo si prošel ligou. Mají výborný tým. Co si tak vybavuji, tak to byl jediný celek, který se tady s námi snažil hrát a v některých fázích zápasu byl i o kapku lepší. Strašně si vážím takové výhry.

 

Bylo to i tím, že se Kuničtí snažili kolikrát ve dvou co nejdříve přistupovat k Jeřábkovi, který má na povel většinu vašich útočných manévrů?

Ani ne, nám se spíš nedařilo hrát po stranách. Dobře se na nás připravili. Věděli, jak hrajeme, znali nás. Bylo strašně těžké jim vzít balón. Za první půlku jsme se tam strašně naběhali, pak se udělal v napadání trochu pořádek, ale předtím jsme tam lítali jako blázni.

 

Foto: staženo z web.stránek FK Pardubice

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem