ČFL 25.kolo: Kunice - Viktoria Plzeň B

FK Kunice - FC Viktoria Plzeň B 0:0 (0:0)

Přestože by výsledek sváděl k tomu, že se v Kunicích hrál nudný fotbal, opak je pravdou. Zasloužili se o to všichni aktéři, kteří od úvodního hvizdu předváděli kombinační fotbal. Domácí měli několik slibných příležitostí, které volaly po brankovém vyjádření.

Jenže plzeňský gólman Mandous parádními zákroky přiváděl domácí útočníky až k zoufalství. „V první půli se hrál fotbal, který se musel divákům líbit. Na obou stranách byla řada šancí, které lze nazvat gólové,“ popisoval první dějství asistent trenéra Martin Lepeška.„Hra je od obou celků velmi slušná. Tutovku měl Balšánek, proti tak kvalitnímu týmu si moc šancí nevypracujete a proto škoda mohli jsme vest 1:0“ hodnotil první poločas asistent Chadima.

Stejně tak druhý poločas přinášel ofenzivní fotbal. V 50. minutě to zkoušel z malého vápna placírkou Kůžel, ale měl vychýlenou mušku. V rozmezí 60. a 75. minuty patřila hra a větší aktivita Kunicím. Jenže se opět předvedl plzeňský gólman Mandous, který zlikvidoval stoprocentní příležitosti Koubka, Tafata, Tenkla. Sedm minut před koncem se mohl do listiny střelců, po centru Šípka, zapsat hlavou Kůžel, ale ani on nemířil přesně. Domácí v závěru vyvinuly silný tlak a šance střídajícího Šilhána mohla rozhodnout. Hlavičku Koubka zlikvidoval hostující brankář a tak utkání skončilo remízou 0-0.

 

„Spokojenost jak z předvedené hry, výsledkem, tak i s čistým kontem. Určitě je to cenný výsledek, neboť v Kunicích se moc často neboduje. Zápas se musel divákům líbit, neboť nabídl kromě řady příležitostí také bojovný a kombinační fotbal,“ dodává plzeňský asistent Lepeška.

 

Hodnocení domácího trenéra: „Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát. Hráči si dnes opravdu hrábli a musím je za dnešní výkon pochválit. Tak kvalitní a fotbalová juniorka v soutěži není. Hráči Plzně mají nakročeno do profi fotbalu a také k tomu mají podmínky a proto jsem rád, že naši hráči se jim vyrovnali, ba naopak v určitých chvílích na hřišti dominovali. Kondičně jsme stačili a i to je dobré zjištění. Do šancí se dostáváme po kombinacích, které nejsou nahodilé, že je, neproměňujeme je samozřejmě špatně, ale jak říkám je to o kvalitě a klidu v zakončení. Odehráli jsme jedno z nejpovedenějších utkání na domácím hřišti.“

 

Kunice: Šilhavý - Kopta,Hyský,Havlíček,Veselý-Kordiak, Balšánek (66 Brabec), Tenkl-Koubek (86 Kounovský), Tafat, Radoš (76 Šilhavý) - trenér Z.Hašek

Viktoria Plzeň B: Mandous - Hrubý, Hájovský, Růžička, Beránek - Lukeš (69. Petráček), Šípek (76. Štefl), Kyndl, Štípek - Dvořák, Kůžel. Trenéři Skála, Lepeška

 

Rozhodčí: Šedivý - Arnošt, Vít

Diváci: 130

ŽK: hráno bez karet

 

foto: staženo z web.stránek FC Viktoria Plzeň

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem