ČFL 28.kolo: Liberec B - Kunice

Liberec B - Kunice 0:4 (0:0)

Proti třetímu mužstvu soutěže „lepil" domácí trenér Petřík sestavu ze zbylých hráčů béčka a z mladíků, kteří zasáhli do takto vysoké soutěže poprvé. Proti nim nastoupil zkušenější soupeř například s exžižkovským gólmanem Michalem Šilhavým či s bývalým hráčem Slovanu Liberec Martinem Hyským na postu stopera.

Pravého halva Kunic hrál 42letý Koubek, který je o 25 a půl roku starší než nejmladší hráč nedělní sestavy liberecké rezervy Matěj Zítka, jenž oslaví v pátek sedmnácté narozeniny.

Středočeši byli od začátku aktivnější a už v 5. minutě musel brankář Kolář čelit nebezpečnému střílenému centru. Strážce liberecké branky si poradil i s nebezpečným pokusem Engelmanna ve 14. Výtečně potom v 25. Kolář zlikvidoval v 25. tutovky Marka, když vytěsnil balon na roh. V 40. při ráně Tenkla pomohla Libereckým tyč a o minutu později přišla velká šance domácích. Sólo Rybanského skončilo skvělým zákrokem brankáře Kunic Šilhavého.

Po přestávce ale přišla smrtící sedmiminutovka. V 54. po centru zprava otevřel skóre Marek, o dvě minuty později se krásně trefil Radoš a v 61. Engelmann. Rázem to bylo 0:3, nicméně liberečtí mladíci se sympaticky snažili alespoň o korekci výsledku. V 73. Černý dorážel zblízka centr, Šilhavý si však poradil. Ovšem Kunice byly pořád nebezpečné. V 75. Kolář zneškodnil dělovku Marcela Ličky, v 83. ale kapituloval. Hosté poslali míč na pravé křídlo za libereckou obrannou zónu a přihrávku před branku pohodlně proměnil zblízka střídající Rejhon 0:4. V 86. ještě trefil domácí Polívka tyč.

 

„V první půli jsme ještě vzdorovali, měli jsme i výbornou šanci Rybanského, po prvním gólu se ale už projevila kvalita a zkušenost soupeře," hodnotil trenér Slovanu Liberec B Josef Petřík.

 

Hodnocení trenéra Haška: "Domácí vzdorovali dokuď měli sílu, výsledek odpovídá poměru sil na hřišti. V prvním poločase jsme špatně řešili finální fázi. Druhý byl již celkem v pořádku".

 

Slovan Liberec B: Kolář - V. Novotný (66. Zítka), Zieris, Soběslav, Kordík - Čeřovský (60. Řehák), Rybanský Suk, Daniel, Černý - Werner (78. Polívka).

 

Kunice: Šilhavý - Radoš, Hyský, Šmíd, Pospíšil - Kordiak, Marič (46 Lička), Tenkl - Koubek (46 Rejhon), Marek, Engelmann.

 

Branky: 54. Marek, 56. Radoš, 61. Engelmann, 83. Rejhon.

Rozhodčí: Pastyřík.

ŽK: Rybanský, Kordiak.

Diváků: 100.

Statistiky zápasu: střely na branku 4:10, mimo 2:4, tyče 1:1, rohy 7:2, fauly 20:7, ofsajdy 0:2.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem