ČFL 30.kolo: Roudnice n.L. - Kunice

SK Roudnice n.L . - Kunice 1:1 (0:0)

Se třetím týmem ČFL uhráli fotbalisté SK Roudnice na domácím hřišti pouze bod, ale zklamaní by být neměli. Kunice totiž byly silným protivníkem. Jako první zahrozil v desáté minutě Hrdlička, který ze standardní situace vyzkoušel Šilhavého. Vysunutý Šilhan hlavičkoval v 17. minutě nad.

Domácí se do útoku příliš nehnali, přesto se do zakončení ve 22. minutě dostal po akci Brožíka a přepuštění Kučery Macháček, pálil slabě do středu branky. V závěru poločasu zkoušel zdálky štěstí kunický Tenkl, pokus do středu branky neměl nárok na úspěch.

To na druhé straně byl krátce po zahájení druhé půle úspěšnější Brožík, který pravačkou z levé strany technicky obstřelil Šilhavého – 1:0. V 64. minutě si na centr střídajícího Ličky naštěstí pro domácí nikdo z Kunických nenaběhl a o chvíli později stačili domácí vytěsnit pokus Koubka nad. Srovnání přinesla 71. minuta, kdy si na standardku naběhl hlavou Kordiak, kterého Brhlík od míče odstavit nestačil – 1:1. A pro domácí mohlo být ještě hůř. Před Ličkou se totiž otevřela ulička ve středu hřiště, zkušený středopolař se do ní sice s míčem dostal, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. Odpovědět se snažil Hrdlička, střela do středu branky nemohla Šilhavého překvapit. To v 83. minutě byla dorážka Šilhana před roudnickou brankou mnohem nebezpečnější. Pechatý ale vytáhl na roh. Skóre se už nezměnilo, i když nebezpečně hlavičkoval opět Šilhan, aby si na druhé straně na nadějný centr Brandejse nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl.

 

trenér SK Roudnice n.L. Karel Zuna: „My jsme věděli, že k nám přijede kvalitní tým, což Kunice také potvrdily. V naší situaci, kdy tým není v optimálním složení, ten bod musíme brát. Hráli jsme spíše ze zatažené obrany. Nechtěli jsme dostat první gól, protože když inkasujeme jako první, tak to pak z naší strany není dobré. V obraně nám chyběl Vaněk, takže na Šilhana, který patří k nebezpečným hráčům, jsme v podstatě obětovali Karla Kratochvíla. A ten to zvládl dobře. Bohužel jsme zase inkasovali po standardce, tedy centr na zadní tyč a gól. Nevím, jestli to hráči nechápou. Asi to budeme muset rozebrat u videa,“ řekl trenér Roudnice Karel Zuna.

 

Trenér Zdeněk Hašek FK Kunice: „Přijeli jsme sem vyhrát. A všechno nasvědčovalo tomu, že by se nám to mělo podařit. Byli jsme silnější na míči, měli lepší pohyb. Bohužel chyběla finální přihrávka a odvaha něco vymyslet, málo jsme se dostávali do zakončení, hráči hráli úzkostlivě. Paradoxně jsme inkasovali po změně stran, i když jsme v poločasové pauze hráče nabádali k ještě větší aktivitě. Domácí se pak zatáhli, byli v obranném bloku, věděli, co na nás mají hrát. Hráčům jsem ale především vyčítal, že si neporadili s ofsajdovou pastí. Jsem zklamán z přístupu jedinců, jako by už dohrávali sezónu. Dnešní výkon musím více z analyzovat, vyvodit z nich důsledky. Na vrchol to trvá dlouho, ale dole jste hned, musíme více pracovat a to hlavně s hráči, kteří to sami chtějí “ nebyl s bodem spokojený trenér Kunických Zdeněk Hašek.

 

SK Roudnice nad Labem: Pechatý – Novák, Kratochvíl, Brhlík, Pícha – Vobořil (46. Brandejs), Medek, Hrdlička, Kučera, Macháček (59. Kmoch) – Brožík (78. Potočný).

FK Kunice: Šilhavý – Kopta, Hyský, Havlíček, Veselý – Koubek, Rejhon (51. Lička), Kordiak, Tenkl (51. Dvořák), Balšánek (90. Brabec) – Šilhan.

 

Branky: 47. Brožík – 71. Kordiak.

Žluté karty: 78. Pícha – 85. Šilhan, 90. Šilhavý.

Rozhodčí: Svatík – Košan, Mifková.

Diváci: 320

 

(foto staženo z oficiálních stránek SK Roudnice n.L., více foto zde)

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem