ČFL 32.kolo: MFK Chrudim - Kunice

MFK Chrudim – Kunice 4:1 (2:0)

Vítěznou trofej předal chrudimským fotbalistům před zápasem předseda Krajského fotbalového svazu Pardubice Vladimír Janata. A hrál se opravdu pohodový zápas. Skóre otevřel ve 13. minutě nejlepší kanonýr postupujícího týmu Holub střelou ze střední vzdálenosti. Pak následovalo na obou stranách několik nepřesných střel, ale ve 27. minutě se z dálky parádně trefil Luptovský – 2:0.

Míč předtím vybojoval ve středu hřiště Radouš a na gól mu nahrál Vladyka. Ve 36. minutě málem překvapil brankáře Mrázka Balšánek, ale jeho trestný kop z více než třiceti metrů stačil chrudimský gólman odvrátit na roh. Ještě před odchodem do kabin hlavičkoval Hauf jen do brankáře Matiáška.

Ve druhý půli bylo k viděno hodně brankových příležitostí. Po hodině hry se probil přes dva protihráče Holub, ale vypálil nad kunickou svatyni. V 68. a 78. minutě šli sólově na brankáře hostů Dostálek respektive Kesner, ale v obou případech pomohla hostům tyč jejich branky. Na druhé straně se mezitím dvakrát blýskl gólman Mrázek, když nejprve včas vyběhl proti unikajícímu Dvořákovi, aby vzápětí vyrazil střelu Rejhona. V 81. minutě však už byl bezmocný, když jej Dvořák při samostatném úniku obešel a měl před sebou již pouze prázdnou bránu – 2:1. Možné drama však za dvě minuty rázně odmítl Holub, který zahrál brankáři na „housle" (byl to jeho již 21. gól v ČFL) a v poslední minutě uzavřel skóre Dostálek – 4:1.

 

Pavel Jiroušek, trenér Chrudimi: „Na rozloučenou s úspěšnou sezonou jsme bez větších problémů přehráli třetí tým tabulky. Zápas nabídl fanouškům řadu zajímavých situací, brankových příležitostí a dočkali jsme se hladkého vítězství. Teď nás čeká do 9. července zasloužená pauza a uvidíme, jestli se budeme moci připravovat na druhou ligu. Svazová licenční komise, která se do Chrudimě přijela podívat v pátek 15. června, měla k přidělení licence připomínky a do úterý 19. června nám zašle oficiální stanovisko."

 

 

MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Dvořáček – Luptovský (63. Drahoš), Vodrážka (77. Langr), Vladyka, Hauf, Kesner – Holub.

Kunice: Matiášek – Štancl, Havlíček (46. Brabec), Hyský, Kordiak – Vilám (62. Kopta), Balšánek, Němeček, Rejhon – Šilhan (46. Příhoda), Dvořák.

 

Branky: 13. a 83. Holub, 27. Luptovský, 90. Dostálek – 81. Dvořák.

Rozhodčí: Jedlička (Most),

bez karet.

Diváci: 245.

 

Text i foto převzato z Chrudimského deníku, foto Karel Dvořák.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem