ČFL 3.kolo: FC Písek - FK Kunice

FC Písek - FK Kunice 0:4 (0:0)

Po bezgólové první půli mnozí diváci tipovali, že souboj 3. kola České fotbalové ligy mezi Pískem a Kunicemi bude mít stejný i konečný výsledek. Velmi se však mýlili. Hosté si vybrali odměnu za aktivní nástup do druhého poločasu a mezi 66. a 75. minutou svého soupeře rozstříleli čtyřmi přesnými trefami.

V sestavě domácích nastoupil příbramský pendl Daniel Huňa, u Kunic, které jsou pro změnu farmou Dukly Praha, se rozehrával Luboš Kalouda, posila „vojáků“ z CSKA Moskva.

 

Svěřenci Zdeňka Haška byli od počátku aktivnější, ale Písečtí postupně srovnávali krok. První vážnější šanci měl kunický Rejhon, naštěstí pro domácí však Satrapa jeho střelu vytěsnil na roh. Na protější straně si Mašát naběhl na odražený míč, jenže se netrefil mezi tyče. Hostující Kalouda dostal krásnou uličku k hranici velkého vápna, ale do střely se postavil Jendruščák. Další příležitost měl Šimonovský po přihrávce od Malého a rovněž kunický Dvořák.

 

Po obrátce vládli na trávníku hosté, byť i písecký tým dokázal zahrozit díky Jendruščákovi, který zatáhl míč po pravé straně a přesně našel Šimonovského, ale ten pálil jen do náruče gólmana Šebka. A pak to přišlo. V 66. minutě Kalouda zahrával roh, Hyský hlavičkoval do břevna a odražený míč poslal za čáru střídající Kordiak – 0:1. O minutu později si postavil míč ve vzdálenosti necelých dvou metrů od hranice velkého vápna znovu Kalouda a z trestného kopu prostřelil zeď – 0:2.

Uplynuly jen dvě minuty, hosté se znovu natlačili před píseckou branku a Rejhon se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci – 0:3. Potom Satrapa s námahou zneškodnil bombu střídajícího Jíry, ale v 75. minutě pronikl Radoš z levé strany do velkého vápna a bez otálení poslal míč k protilehlé tyči – 0:4. Po nepříjemné sprše se domácí nezmohli na odpor. Pouze střídající mladík Zahrádka se dostal k zakončení, ale brankář Šebek si s jeho hlavičkou poradil.

 

Řekli po utkání:

Jaroslav Kostka, trenér FC Písek: „V prvním poločase jsme měli šance, které jsme nedokázali zakončit. Kdybychom vedli 1:0, možná by se zápas vyvíjel úplně jinak. Utkání se mi těžko hodnotí, výsledek 0:4 na domácím trávníku je pro nás ostuda. Soupeř byl agresivnější, rychlejší v pohybu bez míče. Před změnou stran jsem nabádal hráče, aby přistupovali blíž k soupeři a zhustili střed hřiště, bohužel se nám to nepovedlo. Rozhodl první gól a po něm rychlý druhý po standardní situaci. Udělali jsme nesmyslnou chybu, to se nesmí stát zkušeným hráčům, jako je Petr Jendruščák. Potom jsme rezignovali a hosté měli zápas pod kontrolou. Musím říct, že vyhráli zaslouženě, po celé utkání byli lepší. Nám chyběla v útoku Zušťákova zkušenost. Huňa bojoval, ale nikdo ho nepodpořil, byl na to sám. Před utkáním v Chrudimi se hráči musí zamyslet nad tím, že fotbal se hraje v pohybu. Dnes nebyli agresivní, nešli důrazně do soubojů, nepochytali odražené míče, spíše hráli bezkontaktní fotbal starých pánů.“

 

Zdeněk Hašek, trenér FK Kunice: „Hlavně ve druhé půli jsme předvedli fotbal, který nás zdobí. Máme hráče, kteří jsou silní na míči a v pohybu, v rozestavení 4-3-3 jsme začali přehrávat záložní řadu Písku. O přestávce jsem zdůrazňoval, že potřebujeme trpělivost, pohyb a kvalitní přihrávku, kterou jsme v první půli až tak neměli. Ve druhé se to zlepšilo a pramenil z toho první gól, který nám pomohl. Druhý jsme dali krásně ze standardky a myslím, že domácí pak rezignovali. Klobouk dolů před hráči, že dokázali předvádět svůj fotbal a že od toho neustoupili a dohráli zápas tak, jak jsem si představoval. Líbil se mi výkon Dvořáka a jsem rád, že Kalouda, který de facto rok nehrál a dnes asi po roce nastoupil poprvé na celý zápas, že se ve druhé půli zlepšil a pomůže mu to ke kvalitnímu výkonu, který bude předvádět v Dukle.“

 

Písek: Satrapa – Jendruščák (71. Chytrý), Pivoňka, Šlehofer, Kubiš – Šimonovský, Malý, Mašát, Březina – Huňa (76. Zahrádka), Krejčí (46. Kohút).

Kunice: Šebek – Radoš, Hyský, Hell, Kopta – Balšánek, Tenkl (65. Kordiak), Dvořák – Kalouda (80. Němeček), Brabec (65. Jíra), Rejhon.

 

Góly: 66. Kordiak, 67. Kalouda, 70. Rejhon, 75. Radoš.

Rozhodčí: Berka – Henych, Melničuk.

Bez karet.

Diváků: 490.

 

foto Jan Škrle; staženo z webových stránek FC Písek

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem