ČFL 7.kolo: FK Kunice – MFK Chrudim

FK Kunice – MFK Chrudim  3:1 (1:1)

Branky: 29‘ Radoš, 54‘ Rejhon, 56‘ Balšánek‘ – 14‘ Vácha

Sestava:  Šebek - Kopta, Hyský, Hell, Radoš - Kordiak, Lička (50 Tafat), Balšánek -   Rejhon, Jíra (68 Veselý), Tenkl

 

Rozhovor s trenérem Kunic Zdeňkem Haškem:

Můžete zhodnotit dnešní utkání?

Za výhru jsem rád, ale hlavně na začátku utkání jsme nehráli dobře. Málo pohybu nepřesná kombinace, zbytečné ztráty míčů, prohrávání osobních soubojů, to vše mělo za následek, že jsme pustili po špatně ubráněném rohu Chrudim do vedení a proti tak propracované defenzivě soupeře bylo zle. Spíše přes bojovnost a zlepšený pohyb jsme se dostali do hry a hlavou Pavla Radoše srovnali na poločasových 1:1

V poločase se Kunice  zlepšili co k tomu přispělo?

Přestávka nám velmi prospěla a po důrazných slovech a připomenutí hráčům taktické pokyny z předzápasové porady se naše hra zlepšila.

Rozhodla o utkání rozdílová branka?

Proti Chrudimi je důležité se dostat do vedení a donutit jí hrát více ofenzivně a tím se více obrana rozevře a je více zranitelná. Povedlo se to po střele Dominika Rejhona v 54 minutě. Následně jsme využili další šanci a hned v 56 minutě po závaru v pokutovém území Balšánek zvýšil na 3:1. Další minuty byli o tom neudělat chybu a nepustit Chrudim zbytečně do snížení. Uklidňující branka mohla padnout po některém z brejků, ale již jsme přesně nezakončili žádnou akci.

Na konci utkání to vypadalo, že máte více sil, bylo tomu tak?

Konec utkání jsme již odehráli celkem v klidu. Dominovali jsme na míči, byli lepší v pohybu a zaslouženě vyhráli. Chrudim již nevypadala tak nebezpečně, bylo to i rozdílem skóre, jak prohráváte o dvě branky vždy je na tom mužstvo se silami hůře.

Máte dvě docela pikantní série, jak je to možné?

Kdo dělá fotbal tak ví, jak je těžké udržet vítězný rytmus a tak naše série 7 vítězných utkání v řadě je ojedinělá a ne často se opakující, domácí neporazitelnost trvá od sezóny 2010/11 čítá 22 utkání i tato série stojí za připomenutí. Já osobně za tím vidím pracovitost, pokoru k soupeřům a dobrý výběr hráčů, kde se skloubí jak zkušenost, tak i dravé mládí.

Je v silách mužstva série protáhnout a kam až bodově míříte?

Je super mít 21 bodů v polovině podzimní sezóny, ale je to jen dílčí úspěch a spousta utkání nás čeká a mi v nich musíme obhajovat dosavadní úspěch a to není jednoduché. Doléhají na nás zranění a někteří hráči z kádru ještě nejsou připraveni je adekvátně nahradit (musí více pracovat, ale to je jen na nich).

Mnoho trenérů a expertů o vás říká, že hrajete pohledný fotbal, jak to cítíte vy?

Za sebe jsem nejvíce spokojen jakou hrou se prezentuje naše mužstvo a musím říci, že mě dělá hodně dobře, když o nás ostatní takto mluví. Opět říkám je to o práci a poctivosti v tréninkovém procesu.

Vedení klubu je tedy spokojeno?

Já myslím, že ano. Je to o tom, že nám majitel klubu umožňuje k práci ty nejlepší podmínky a my se snažíme to samé odvést v tréninku a v zápasech. Třetí liga by nebyla v Kunicích bez Vladimíra Haška, protože nikdo jiný v obci by nedokázal sehnat potřebné finance na soutěž, kterou hrajeme.

Jak jste spokojen se spojením s Duklou Praha?

Myslím, že spokojenost panuje na obou stranách. Máme jasně daná pravidla. Na poradách, kde hodnotíme vše dobré, ale i to špatné se všichni vyjádří o daném problému a musím říci, že je mě filozofie a pracovitost trenérského kolektivu na Dukle je sympatická.

Po polovině podzimní části se již dá hodnotit, tak jak třetí liga vypadá?

Je určitě náročnější a kvalitnější než předchozí sezóny. Hodně tomu pomohlo to, že většina týmů je farmou ligových mužstev a hlavně kvalita postupujících týmů. Mužstva o kterých se před sezónou mluvilo jako o kandidátech postupu své ambice naplňují a vévodí tabulce, pro mě je to nadále Sparta (bylo by špatné s podmínkami a jak hráčskou, ale i trenérskou kvalitou kdyby tam nebyla),Kolín(jeho hra a spojení s Mladou Bol. Je nominuje do okruhu favoritů),Roudnice(silné mužstvo a ambiciózní vedení), pro mě je překvapení pohledná a účelná hra Strakonic (dobré propojení s Českými Budějovicemi) a České lípy, nováčkovská euforie Převýšova a Záp, ale myslím, že v ČFL je schopen každý porazit každého a proto je soutěž tak zajímavá.

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem