ČFL 8.kolo: FC Chomutov - FK Kunice

FC Chomutov - FK Kunice  3:2 (0:2)

Vedoucí tým z Kunic na svého soupeře vlétnul hned v úvodu - již ve čtvrté minutě střílel z voleje Dominik REJHON a jeho střela skončila v síti Lukáše Krbečka. K vyrovnání byl blízko Aleš Pikl, ale jeho dobrý střelecký poksu zamířil nad bránu.

Chomutov byl poté mírně lepším týmem, ovšem nedostal se do žádné vážnější situace. Naopak ve 25' minutě se hostující Jakub BALŠÁNEK odhodlal ke střele z voleje a bylo to 2:0 pro Kunice. V 32' minutě střílel po zemi Kwame, ale jeho rána zamířila do náruče Šebka. Kunice prokazovaly mnohem lepší formu - ve 42' minutě střílel z dálky Hell, Krbeček velmi nejistě vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval Tenkl, ale brankář Chomutova chytil míč do náruče. V závěru prvního poločasu ještě z rohu trefili hosté břevno.

Do druhého poločasu chtěl Chomutov vlítnout co nejlépe. Přebral iniciativu hry a začínal tlačit. Po rohovém kopu hlavičkoval Švec nad branku. Taktéž dopadl po centru Kropík. V 54' minutě se sám ve vápně ocitl střídající Milan Smrž, jenž tváří v tvář brankáři Šebkovi neuspěl. Po rohovém kopu se ovšem hlavičkou prosadil Tomáš SMOLA. Chomutov se tak opět dostal do hry. A podařilo se i vyrovnat - v 59' minutě začala akce u Milana Smrže, jenž poslal centr do vápna, který do prázdné branky uklidil opět Tomáš SMOLA. Následné další šance Chomutov nevyužil, ať už to byla střela Kůžela z voleje mimo, anebo pokus Pavlíčka z dobré pozice a následně jeho hlavička mimo. Hosté dali o sobě ještě vědět poté, co Engelmann vybojoval míč, poslal Tafatovi téměř před prázdnou, jenž ovšem trestuhodně zahodil. A ukázalo se pravidlo nedáš-dostaneš. Opět se Chomutov prosadil po rohovém kopu, tentokráte byl úspěšným Michal KROPÍK. Na druhé straně střílel Rejhol, Krbeček neměl s jeho střelou moc problémů. V 81' minutě mohl Smola dát hattrick, ale patičkou po přihrávce Smrže Šebka nepřekonal. V závěru hosté poslali na rohový kop i brankáře Šebka, který se dokonce dostal k velmi nebezpečné hlavičce, ale Krbeček spolu s obranou situaci zvládli. Vítězství si už Chomutov v závěru pohlídal.

 

Hodnocení trenéra Haška, FK Kunice: „Viděli jsme utkání  dvou  rozdílných poločasů v prvním jsme dominovali my, vytvořili jsme si náskok a s naší hrou jsem byl spokojen, škoda jen, že jsme nedali ještě jednu branku šance na to byly. Druhá půle patřila domácím. Obrovským tlakem a důrazem především ze standardních situací obrátili zápas.  Nejsem spokojený tedy s druhým poločasem. Nedokázali jsme si poradit s napadáním domácích.Náš pohyb na začátku druhé půle byl hodně špatný, vše co jsem řekl o poločase a zdůraznil hráčům se vyplnilo a my jsme dnes zklamali.

Nyní bude důležité si hlavně druhý poločas vyhodnotit a poučit se z něj. Jedna serie skončila  a jak s nadsázkou říkám nejsme Barcelona, aby jsme pořád vyhrávali. Hráči mají charakter a chuť pracovat a to je vždy dobré. Důležité bude domácí utkání s Karovými Vary, a na to se teď musíme soustředit a dobře připravit.“

 

FC Chomutov: Krbeček - Kropík, Dolejška (28' Hyneš), Kejha, Švec - Pikl (86' Horáček), Kůžel, Kwame (46' Smrž) - Nádeníček, Smola, Pavlíček

FK Kunice: Šebek - Radoš, Kopta, Hell, Hyský, Kordiak, Balšánek, Tenkl (64' Lička), Engelmann, Jíra (57' Tafat), Rejhol

 

Branky: 55' a 59' Smola, 68' Kropík - 4' Rejhon, 25' Balšánek

ŽK: Kwame, Pavlíček, Hyneš (Chomutov)

Rozhodčí: Řezáč - Pečenka, Zadinová

 

foto ze zápasu (odkaz na webové stránky FC Chomutov)

video ze zápasu (odkaz na webové stránky FC Chomutov)

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem