ČFL 11.kolo: FK Kunice - Králův Dvůr

FK Kunice - Králův Dvůr 7:4 (3:2)

Když se v hokeji zrodí výsledek 7:4, mluví se všeobecně o divokém zápase. A co teprve ve fotbale! Skóre sice naznačuje, že králodvorští fotbalisté prohráli na půdě vedoucích Kunic jednoznačně, nicméně zápas byl dramatický až do posledních minut. Místo vyrovnání na 5:5 ovšem domácí dvěma góly v posledních minutách zápasu pojistili své vedení.

Cábelíci sice dokázali nastřílet lídrovi čtyři branky. „To Kunice nedostaly, co je sleduji," uvedl trenér Králova Dvora. Útočníkům se sice dařilo, obrana ale byla naprosto tragická. „Víme, kde je chyba, protože jsme víceméně z každé situace dostali gól. Co v tomto zápase vyráběli obránci, to ani nebudu komentovat, protože bych je musel urazit,"zmínil Kučera.

Králodvorští chtěli hrát na půdě lídra zezadu, nicméně nezodpovědný výkon nakonec přinesl sedm gólů za zády Michňi. Domácí měli doslova raketový nástup do zápasu. „Upozorňoval jsem Radu s Novákem, že to Kunice budou hrát hodně z pravé strany, abychom to tam vyztužili a měli jsme to tam zavřené. My jsme ale ve třetí minutě z těchto situací prohrávali 0:2," zlobil se trenér Kučera. Z šoku se ovšem cábelíci dokázali vzpamatovat. Po pětadvaceti minutách totiž bylo vyrovnáno. Nejprve se prosadil Paprčiak a při rohu pak ukázal své hlavičkářské kvality Šilhan. Stav 2:2 ovšem do přestávky nevydržel. Dvě minuty před koncem totiž Jíru fauloval v šestnáctce Procházka a rozhodčí nařídil penaltu. „Zbytečná penalta po sérii chyb několika hráčů," uvedl Kučera. Michňa se sice vytáhl a Tenklovi desítku zneškodnil a čaroval i při následné první dorážce. Na tu druhou ovšem již nedosáhl. „Obránci tak dlouho koukali, že oni to napotřetí doklepnou. To je smutné. Obrana byla úplně žalostná,"doplnil trenér cábelíků.

O poločase byl tedy stav 3:2 a nic nebylo ztraceno. „Šli jsme do druhé půle, že se s tím dá něco dělat a v první minutě z prvního rohu to volný hráč dá placírkou na 4:2," podotkl ke gólu Kordiaka Kučera. Když pak o pět minut později Jíra zvýšil již na 5:2, vypadalo to, že cábelíci odjedou z Kunic s pořádnou nadílkou. Králodvorští ovšem podruhé v zápase vstali z popela. Dvakrát se totiž prosadil Paprčiak, který tak završil hattrick a v 75. minutě to bylo 5:4. „My jsme nehráli na brejky. Hráli jsme jednoduchý fotbal na útočníky. Ti to zvládli, ale nezvládli to ostatní," zmínil trenér Kučera.

Cábelíci dokonce pak sahali po vyrovnání, obrovskou šanci Šilhana ale skvěle vychytal domácí brankář Šebek. Králodvorští pak vrhli všechny síly do útoku a ve snaze vyrovnat hráli s maximálním rizikem. A domácí trestali. V 87. minutě Jíra zvýšil na 6:4 a definitivní podobu pak dal v poslední minutě Tenkl, který završil hattrick.

Králodvorští tedy prohráli 4:7. „Budu upřímný: Ten soupeř je o dvě třídy jinde než my. To je úplně jiný fotbal, než hrajeme my.," uzavřel trenér Králova Dvora.

 

Trenér Hašek dodal: „Soupeř hrál v hodně kombinované sestavě a přesto nám dal čtyři branky, to svědčí o tom, že naše defenzivní činnost byla hodně špatná, ani nebudu přemýšlet o tom, jak by to vypadalo, kdyby hrál stoper Šilhavý a polař Sabou.“ 

 

Kunice: Šebek - Kopta, Hyský, Hell, Radoš - Kordiak, Balšánek (55‘Marič, 82‘Lička), Tenkl - Rejhon (90‘Vilám), Tafat, Jíra

Králův Dvůr: Michňa – Rada, Hutta, Kobler, Fulín, Paprčiak, Dochtor (61. Vavřina), Kvída, Procházka, Šilhan, J. Novák.

 

Branky: 1. Kopta, 3., 44. a 89. Tenkl, 46. Kordiak, 51. a 87. Jíra – 13., 56. a 75. Paprčiak, 26. Šilhan.

Rozhodčí: Váňa

foto ze zápasu

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem