ČFL 12.kolo: Česká Lípa - FK Kunice

Arsenal Česká Lípa - FK Kunice 3:0 (0:0)

V rámci 12. kola třetí nejvyšší české fotbalové soutěže hostili českolipští fotbalisté vedoucí celek Kunice, který k Ploučnici zavítal v roli favorita. Tuto úlohu však hosté nesplnili. Po bezbrankovém prvním poločase začali úřadovat domácí, kteří o svém vítězství rozhodli během šesti minut. Nejprve se trefil Gibala, po něm úspěšně mířil Štálík a gólově bohatou pasáž uzavřel Bína.

Hned zkraje zápasu si Kunice vypracovaly stoprocentní šanci, Balšánek však trefil z rychlého výpadu břevno. Tentýž hráč dal o sobě vědět i v 11. minutě, jeho pokus se tentokrát mezi tři tyče vůbec nevešel. Domácí se osmělil až po rohovém kopu. Kučera posadil míč na hlavu Broschinskému, který zamířil těsně vedle. Poté České Lípě znovu přálo štěstí. Tenkl posunul míč Rejhonovi, který našel ve vápně dobře postaveného Jíru, ten ale chvíli slávy s díky odmítl.

V závěru poločasu napřáhl ze střední vzdálenosti Lička, jehož pozdrav Bojčuk bez problémů zlikvidoval. Českolipští vyrazili do protiútoku a hned z toho byl pořádný závar před Šebkem. Kunického brankáře nejprve trefil Gibala, odražený balón se záhy dostal ke Štálíkovi, který zakončil nad. Do kabin tak obě mužstva odcházela za bezbrankového stavu.

Po změně stran se hostitelé provinili proti pravidlům a mohli být rádi, že Lička orazítkoval z přímého kopu pouze břevno. Na opačné straně hřiště se ocitl před zcela prázdnou brankou Gibala, ale své střelecké konto nerozšířil. V 56. minutě se už Miloš Gibala dočkal, když vystřihl parádní nůžky, čímž překvapil všechny zainteresované včetně brankáře Šebka – 1:0. Svěřenci trenéra Nečase byli při chuti a zanedlouho se radovali podruhé. Na rohový kop Kučery si nejvýše vyskočil Josef Štálík a na Městském stadionu bylo znovu veselo – 2:0.

Skvělou českolipskou šestiminutovku pak završil Pavel Bína, který dostal přesný pas do vápna, zbavil se svého protihráče a střelou k bližší tyči zvýšil už na 3:0. Hosté se z tohoto šoku rázem oklepali, jenže proti Rejhonově střele vytasil Bojčuk parádní zákrok. V 78. minutě Kunice faulovaly, ale Kučera z trestného kopu Šebkovu klec i díky teči minul. Když pak neuspěl ani zakončující Jíra, mohli českolipští fotbalisté oslavovat tříbodové vítězství nad lídrem tabulky.

 

Radim Nečas (trenér České Lípy): „Jsem maximálně spokojen se třemi body. Cením si jich o to víc, že jsme hráli proti velice kvalitnímu soupeři. My jsme věděli, že kombinačně silní nebudeme jako Kunice, ale bylo to hlavně o bojovnosti a o takovém chtění, které naši hráči do toho dali víc. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli.“

 

Zdeněk Hašek (trenér Kunic): „Domácí vyhráli zaslouženě, jejich touha po vítězství na náš „profesorský“ výkon stačila. Musím uznat, že domácí hráli nejenom enormně obětavě, ale jejich hra měla i fotbalovou kvalitu a jak říkám zasloužili si vyhrát. Dnešní utkání bylo o první brance, bohužel dvě břevna za stavu 0-0 bylo málo a další šance nepřicházely, a když k tomu přidám nezodpovědnost při defenzivě jinak, než prohrou to nemohlo skončit“

 

Arsenal Česká Lípa: Bojčuk - Broschinský, Bohata, Štálík, Řehák - Beran, Schön - Bína (89.Novotný), Kučera, Ježdík (73.Finklár) - Giibala (82.Holeček). (Připrtaveni Horák, Patka, Aschenbrenner). Trenér Radim Nečas.

FK Kunice: Šebek - Radoš, Kopta, Hell, Hyský - Lička (58. Tafat), Balšánek, Tenkl, Engelmann (46. Svatonský) - Jíra, Rejhon (74. Dvořák). Trenér: Zdeněk Hašek

 

Branky: 58. Gibala, 61. Štálík, 63. Bína.

Rozhodčí: Makovička - Němec, Kotalík P.

Diváků 230.

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem