Vyšehrad CUP: FK Mladá Boleslav – FK Kunice

FK Mladá Boleslav – FK Kunice 2:2 (2:0)

Na umělé trávě areálu mladoboleslavského městského stadionu v pátečním utkání započítávaném do zimního turnaje Vyšehrad cup promarnili Boleslavští dvougólové vedení proti lídru ČFL. První poločas začali živěji Boleslavští. Z prvního útoku střílel Schubert a po něm Gavlák do bránících hráčů. Z prvního rohu ani z dalších dvou v úvodní desetiminutovce však nikdo kunickou branku vážněji neohrozil.

V 19. minutě sice Sivrič technickým lobem překonal soupeřova brankáře, ale sudí gól neuznali kvůli ofsajdu. Ve 21. minutě měl kunický brankář nečekané starosti se střelou Ščuka, ale pro Boleslav z toho byl jenom další neplodný roh.Ve 22. minutě nezdařený brankářský odkop zachytil na hranici trestného území Ondřejka, kličkou se uvolnil a levačkou zamířil přesně k levé tyči - 1:0. Kunice vzápětí málem vyrovnaly, když útok z levé strany zakončil jejich hráč křížnou střelou těsně vedle tyče.Ve 45. minutě Kuničtí odvrátili rohový kop k Bořilovi, jenž založil novou ofenzivní akci rozehrávkou na Ondřejku a jeho centr ve skrumáži na malém vápně úspěšně hlavičkoval Schubert, ovšem míč snášející se u pravé tyče do branky pro jistotu za lajnu doklepl Ščuk - 2:0.

V druhém poločase se Boleslavským překvapivě nepodařilo náskok uhájit. Navýšit vedení mohl Janíček, ale jeho střela z deseti metrů skončila rohem. V 62. minutě kunický brejk zneškodnil brankář Šeda odvážným zákrokem pod nohy útočníka. Po dalším kunickém ataku však již kapituloval.V 68. minutě svižnou akci z pravé strany zakončil ranou bez přípravy Tafat, exslávistický útočník, který před dvěma roky působil také v Mladé Boleslavi. Míč z jeho kopačky se otřel o břevno a zapadl za Šedova záda - 2:1.Čtvrt hodiny před koncem byla Boleslav blízko gólu, jenž by pojistil vítězství, ale protože se tak nestalo, o chvíli později Kunice vyrovnaly. V 76. minutě se po pravé straně zdařile prosadil Synek a pádil k soupeřově brance. Před ní nabíhali neobsazení Ondřejka a Sivrič, bohužel Synek místo přihrávky zvolil zakončení z úhlu a rozvlnil pouze boční síť.V 81. minutě nařídil sudí za nastřelenou Janíčkovu ruku trestný kop proti Boleslavi. První střela z hranice pokutového území se od břevna odrazila před brankovou čáru, ale v chumlu uvnitř malého vápna se prosadil kunický Kordiak - 2:2.

Závěrečný boleslavský tlak na nerozhodném výsledku už nic nezměnil.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Zbrožek, Janíček, Ševinský, Bořil - Ščuk (46. Tvrdý), Kúdela - Ondřejka, Schubert (46. Mehanovič), Sivrič - Gavlák (46. Synek).

Sestava Kunice: Šebek - Kopta (60. Štancl), Hyský, Veselý (46. Zdeňka), Čelůstka - Kordiak, Němeček (46.Marič), Balšánek (46.Skála) - Ilko (46. Vilám), Dvořák (46. Tafat), Sklenář

Góly: 22. Ondřejka, 45. Ščuk - 68. Tafat, 81. Kordiak

Rozhodčí: Poživil