Archiv sezóny 2010/11

ZAHAJUJEME PODZIMNÍ SEZONU !

Nevídaná jarní jízda zajistila fotbalistům FK Kunice prvenství v divizi A a vytoužený postup do ČFL. Mužstvo, vedené trenérem deňkem Haškem dokázalo v odvetách smazat devítibodové manko na příbramskou rezervu, když uhrálo 40 bodů při bilanci 13-1-

"Když chcete postoupit, musíte vyhrávat, zvlášť když jsme museli dohánět devítibodoviou ztrátu na PříbramB", glosoval spokojeně jarní výsledky trenér, jenž v postup věřil už během zimy. Z čehio jeho víra pramenila? "Z našich výkonů v zimní přípravě. Vnímal jsem i rozprodej příbramskéhop kádru, který se projevil hned v úvodních jarních kolech. Pak už jsem byl o postupu přesvědčen."

A když hráči z tisícové obce jihovýchodně od Prahy nalezli na jaře střeleckou mušku, akcie týmu vylétly nahoru."Hiodně nám prospělo, že jsme doma hráli na tři útočníky, a také příchod kreativního Balšánka z Vlašimi. Jsem zvědav, jak se budeme prosazovat v ČFL", říká Hašek. V živé paměti má totiž gólové strádání z první poloviny minulé sezony. "Je to otázka štěstí a sebedůvěry. A pochopitelně záleží i na tom, jak soutěž rozjedeme".

Do třetí ligy Kunice vstoupí s téměř totožným kádrem, který postup vybojoval. "Už před sezonou jsem tvrdil, že máme mužstvo, které by v ČFL obstálo", je si jist kouč. Díky spolupráci s ligovými Bhemians 1905 a Slávií získaly Kunice několik mladíků (Busta, Brhlík, Šrámek, Mráz a Jíša). S vedením musel řešit jen post brankáře. "Radka Chadimu trápí opakované záněty achilovkek, takže se posunul na post asistenta. Do branky jsme získali Macháčka z Varnsdorfu a Tulise z Jihlavy. Do základní sestavy by se měl prosadit i Kočí ze Žižkova. Nebránil bych se ještě příchodu hráče do útočné fáze".

Na úttulném stánku, který k přípravě využívá reprezentace, by  se měla ČFL zabydlet. "Nechci, aby kunice dělaly v ČFL ostudu. Osobně budu spokojen jen s umístěním do pátého místa, i když je soutěž těžká a vyrovnaná a hraje se v ní agresivnější a rychlejší fotbal", podotkl Hašek, který  třetí ligu zná ze svého působení ve Vlašimi. "Nerad bych opakoval tamné zkušenost, kdy jsme po šesti kolech měli jediný bod. To byl strašidelný začátek".

Deník Střední Čechy 5.8. 2010

  

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem