13.kolo OP: Kunice B - Mukařov 2:1 (0:1)

Nepříznivé a deštivé počasí nás donutilo sehrát poslední podzimní zápas na umělé trávě v hezkém areálu Újezdu v Praze 4. Soupeřem nám byl nepříjemný tým Mukařova, který disponuje dobrou obranou a dravým mládím v útoku. V naší sestavě přišla malá změna, kdy Doležal nahradil na levé záloze Vyskočila. Od úvodního hvizdu jsme aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem my. Už ve 3. min. se dostává ve vápně k míči Janků, ale hlavou netrefuje prostor branky. V 7. min. posílá Dušek přesným pasem za obranu Končického, který v samostatném nájezdu dává metr vedle. V 10. min. se také osmělil Mukařov a výlet do naší obrany ukončuje až Krch.

 

Ve 14. min. chybuje hostující obrana a toho může využít opět Končický, ale zbrklé zakončení mizí v ochranné síti. V 16. min. zahráváme roh, po kterém zakončuje opět hlavou Janků, ale i tentokrát míjí branku. Hra se přesouvá do středu hřiště a začíná boj o každý míč. V těchto chvílích se přiostřilo a je vidět spousta zbytečných zákroků, jak z Mukařovské, tak i z naší strany. Ve 24. min. přichází nepříjemná chvíle, kdy si Krch vybíhá pro centrovaný míč, svádí souboj s útočníkem, po kterém mu bohužel vypadl balón k nohám dobíhajícího soupeře a ten z lehké pozice nezaváhal 0:1. Naše aktivita jako by polevila, a tak se dostává více do hry nabuzený Mukařov. Tím se ale začínají otvírat častější okénka v jejich obraně, kterých se snaží využít nejprve střelou z 25 metrů Urx a pak Doležal, kterého ale zastavuje praporek pomezního. Ve 33. min. přichází náš tlak a snaha srovnat skóre do poločasu. Nejprve ze strany centruje Dušek, ale Zderadičkovi se míč odráží od ramene. Další šance jsou z rohů, na které si dobře naběhli, jak Obermajer, tak Urx, ale ani jim se nepodařilo skórovat. Do kabiny odcházíme se smíšenými pocity a nutností si některé věci vyříkat. Po rušnější přestávce vlétáme do druhého poločasu s chutí otočit výsledek v náš prospěch. Do dalších šancí se dostává po standartce Končický, kterého vychytal brankář. S větrem v zádech pálí Dušek, ale brankář opět chytá. V 67. min. se po špatné rozehrávce Janků dostává do brejku Mukařov, ale Krch vše řeší včasným vyběhnutím. V 71. min. zahrává Dušek trestný kop, ale místo centru volí zpětnou nahrávku na Zderadičku a ten prostřelil vše, co bylo potřeba 1:1. Zlepšená hra a více klidu v mezihře nám přinesla vyrovnání, ale my jme chtěli vyhrát, a tak se snažíme ohrožovat soupeřovu bránu rychlými brejky. Ty jsou však často zastavovány nedovolenými zákroky, a tak zahráváme spousty standartek. V 79. min. volí Dušek místo centru střelu a vymetá šibenici nešťastného gólmana Mukařova 2:1. Do konce zbývá asi 10 minut, ve kterých se střídají šance na obou stranách. Naše končí většinou v zámezí a soupeřovy likviduje Krch, a tak zakončujeme podzim vydřeným vítězstvím a v tabulce přezimujeme na 4 místě.

 

Sestava:

Krch - Lehovec, Urx, Janků, Prokš - Končický (87' Přída), Obermajer, Bareš (64' Vyskočil), Doležal - Zderadička, Dušek (82' Bernold)

 

Branky: Zderadička, Dušek

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem