14.kolo OP: Kunice B - Sibřina 5:1 (1:0)

Kunice B - Viktoria Sibřina  5:1 (1:0)

Na zahájení jarní části soutěže jsme zavítali na perfektní UMT do Újezdu Prahy 4. Soupeřem nám byla Sibřina, které jsme měli co vracet po prohře 2:1 v podzimní části. Do zápasu jsme vstoupili chybou, která nás mohla hodně mrzet a to, když Přída špatně odhadl dlouhý balón, který naštěstí skončil vedle tyče naší branky. Soupeř se od začátku tlačil na naší bránu a byl víc nebezpečný, ale se vším si dokázala poradit obrana s brankařem. Od 19. minuty jsme začali přebírat otěže zápasu my, ale brejkové situace nedokázal proměnit Novák ani Bernold. Zhruba ve 23. minutě vybojoval míč Bernold, ale jeho centr byl zablokován na roh, po kterém našel Dušek dobře naběhlého Obermajera a ten se hlavou nemýlil 1:0. Gól nás nabudil, náš výkon šel nahoru a přišly další šance, z nichž postupně obstřelovali branku Sibřiny Urx, Obermajer, Koubek, Novák a Bernold, ale skóre se již do poločasu neměnilo.

 

Do druhé půle vstupujeme ve stejném složení. Soupeř udělal několik změn a výrazně omladil mužstvo. Náš nástup byl výborný. Od začátku poločasu kontrolujeme míč a nepouštíme Sibřinu na dostřel Přídovy svatině. Kolem 50. minuty vyvezl balón dobře hrající Janků, nahrál svému parťákovi Duškovi, který s míčem popoběhl a vymetl ukázkově levou šibenici 2:0. Následnou rozehrávku jsme zachytili a Dušek poslal zkušeného Koubka do ulice a ten zvýšil na 3:0. Proběhlo první střídání a Zderadička nahrazuje Urxe. Naše snaha pokračovala a soupeř postupně rezignoval a také mu značně docházely síly. Naše šance vypadaly i celkem pohledně, ale zakončení se nepovedlo Dvořákovi, Zderadičkovi ani Koubkovi. V tu dobu nás mohl potrestat soupeř, ale ani on své šance neproměnil. Za to Koubkovu prostrkávačku využil Bernold a je to 4:0. V 74. minutě bohužel inkasujeme po doraženém míči na 4:1. Do konce zbývala čtvrthodinka, ve které už jsme hráli pro hrstku našich fanoušků a bonbónek v podání „bůříka“ proměnil po Koubkově nahrávce v úniku Zderadička 5:1. Konec zápasu se blížil a v chladném počasí nás ještě zahřál a lehce rozesmál Janků, který svou estrádou s míčem ukončil zápas.

Do zápasu jsme šli s jasným cílem, a to vyhrát, což se podařilo a my musíme koukat dál. Teď nás čeká derby v Popovicích, na které se už těšíme a věříme, že přechod na přírodní trávník  zvládneme a z Popovic odvezeme 3 body, i když to jistě nebude lehké.

 

Sestava: Přída - Lehovec, Urx (55‘ Zderadička), Obermajer, Prokš - Dvořák (80‘ Šmíd), Dušek, Janků, Novák - Koubek, Bernold

 

Branky: Obermajer, Dušek, Koubek, Bernold, Zderadička

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem