OP 15.kolo: Velké Popovice - Kunice B

Slavoj Velké Popovice - Kunice B 1:3 (0:2)

V sobotním slunném odpoledni jsme zavítali na nedaleké hřiště Velkých Popovic. Počasí se vyvedlo na výbornou, návštěva byla také dobrá a trávník kvalitně připraven. Mohlo tedy začít jedno z mnohaletého derby  Kunice – Velké Popovice.

Vzhledem k prvnímu utkání, které jsme zvládli na výbornou, jdeme do utkání s jasným cílem hrát jednoduchou cestou na brejky a vyvarovat se zbytečným faulům kolem vlastního vápna.

Bohužel již v 1. minutě fauluje Dušek a Popovice zahrávají první standardku, ze které odvrací Obermajer na roh, ze kterého vzápětí Přída boxuje míč až na půlící čáru. Vzhledem k tomu, že se na přírodním trávníku nacházíme teprve potřetí, není naše hra ideální a Popovice mají počáteční převahu. V 6. minutě prochází kolem Nováka domácí záložník a zpětnou nahrávkou vybízí k zakončení spoluhráče, ale s jeho střelou si Přída bez problémů poradil. Pochopili jsme, že bez většího úsilí to nepůjde, a tak začínáme zvyšovat pohyb a napadat rozehrávku Popovic. Zvýšené nasazení se projevuje v 11. minutě, kdy Novák vystihuje rozehrávku obrany domácích a posílá Zderadičku do úniku, který si z nabídnutou šancí poradil dobře a vedeme 0:1. Po gólu se začíná projevovat horší cit pro hru pana rozhodčího a hra je často zbytečně přerušována. Což neplatilo v 21. minutě, kdy si Zderadička zpracoval míč a byl sražen Netopilíkem jen za cenu žluté karty. Z následného kopu trefuje Janků pouze obránce, od kterého jde míč na roh. Roh ve 30. minutě zahrává Dušek a přesně nachází naběhnutého Obermajera a ten se nemýlil 0:2. Z rozehrávky zahrozil soupeř, ale ze slibné šance Žoha přestřelil. Přichází 36. minuta, ve které zbytečně dohrál Netopilík Duška a po druhé žluté šel předčasně do sprch. Popovice i v deseti vyprodukovali ještě jednu slibnou šanci, ale ani ta Přídu nepřekvapila. Do šaten odcházíme za stavu 0:2 pro nás a výhody jednoho hráče v poli navíc.

 

Pravidlem bývá nepodcenit soupeře, který hraje v deseti, což se nám dokonale povedlo a již ve 48. minutě po dlouhém nákopu od půlky Přída podcenil balon a Žáček jej pohodlně přehodil 1:2. Naše snaha opět musela nabrat trochu jiné obrátky, a tak v 52. minutě dostává pas Zderadička, uniká Rajdovi, centruje na bližší tyč na Lehovce, ale jeho pokus likviduje v pádu Říha. V 55. minutě se do kombinace dostává Prokš s Bernoldem a prvně jmenovaný svůj pokus nasměroval pouze do připraveného Říhy. V 58. minutě aktivní Novák ustává souboj na polovině hřiště, následně přesným pasem nachází Zderadičku, ten je v souboji s Jindrou úspěšnější a sám před Říhou zvyšuje na 1:3. Po hodině hry začínají Popovicím docházet síly a my se dostáváme častěji k zakončení, ale Benold, Skála ani Janků nejsou úspěšní. V 72. minutě po standardní situaci pálí nejprve Zderadička do obránce a Dušek následně nad branku. Čas plyne a my už někam nepospícháme a posíláme do hry mladé hráče, aby nasbírali nějakou tu zkušenost, která se jim z takových to zápasů bude jednou hodit. Zápas končí naší zaslouženou výhrou a můžeme si tak jako první připsat skalp doma neporažených Popovic.

 

Další utkání už doufejme sehrajeme na domácím hřišti, kdy nám bude soupeřem omlazený tým Kostelce nad Č. Lesy a je potřeba opět naplno bodovat, chceme li se udržet v popředí tabulky.Nakonec bychom rádi poděkovali početné výpravě, která nás v Popovicích podpořila a věřím, že jsme je nezklamali a na další utkání nás přijdou opět podpořit.

 

Sestava: Přída - Lehovec, Obermajer, Urx, Prokš - Novák, Dušek, Janků, Skála T. (76’Šmíd M.) -Zderadička (88‘ Skála M.), Bernold (80‘ Plecitý)

 

Branky: Zderadička 2, Obermajer

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem