OP 16.kolo: Kunice B - Kostelec n.Č.L.

Kunice B - Kostelec nad Č.Lesy  10:1 (6:0)

Do 16. kola nám silný vítr přivál soupeře z Kostelce nad Č. Lesy. Konalo se první jarní utkání v naší H+H Aréně, a tak jsme chtěli samozřejmě vybojovat vítězství. Soupeřovy dosavadní výsledky ukázaly, že jde o tým, který moc gólů nedává ani nedostává. Naším cílem bylo nedostat branku a pokusit se nějakou co nejdřív vstřelit.

 

Zápas začal naším napadáním a dobrým pohybem celého mužstva. Úvodní šanci ke skórování odmítl Dušek, když z trestného kopu míjí levou tyč. V 5. minutě se uvolňuje Zderadička, proniká ze strany do vápna, ale ve skórování mu zabránil brankář, který míč vyrazil pouze na roh, ze kterého Urx hlavou netrefuje bránu. V 8. minutě si na dlouhý pas Obermajera nabíhá Zderadička, kterého ve vápně fauluje hostující brankář, ale píšťalka zůstává němá. Ve 13. minutě přichází další ze série rohů, které převážně zahrává Dušek a svým centrem nachází hlavu Obermajera, na kterou brankář reaguje pouze vyražením na volného Urxe, který hlavou otevírá skóre na 1:0. Ve 24. minutě je faulován Novák na hranici vápna, k míči se staví Zderadička, nakrátko nachází Duška a ten si připisuje další asistenci u Obermajerova gólu, který hlavou zvyšuje na 2:0. Netrvalo to ani 2 minuty a skóre navyšuje po samostatné akci Novák na 3:0. Hosté jsou v tu chvíli lehce rozhozeni, a tak jim náladu jistě nezlepšuje Urx, kterému na hlavu posazuje přesný centr Dušek a je to 4:0. Ve 38. minutě si s pomocí silného větru mohl připsat zásah i náš brankař Chadima, jehož výkop nezachytil ani brankář Kostelce, ale Rejhon trochu sobecky míč dokopl před brankovou čárou na 5:0. Ojedinělou akci Kostelce ukončuje razantním odkopem na roh Lehovec. Z následného rohu hlavičkuje Janků pryč od naší branky, míče se ujímá Rejhon a v nájezdu dva na jednoho přehazuje pěkným obloučkem brankáře postupně rezignujících hostí 6:0!!

 

Do druhého poločas přicházejí čerství Jedlička a Staněk. Poločasové přání je neinkasovat a dát ještě nějaké branky. Už ve 48. minutě si po střele Rejhona sráží míč do branky hostující obránce 7:0. Obrázek hry se nějak nemění a my stále dobýváme kosteleckou branku. Své šance neproměnili Dvořák, Janků ani Urx, který v 55. minutě pouští do hry Šmída. V další slibné šanci se ocitá Staněk, který je stažen ve vápně, ale ani tentokrát se penalta nepíská. V 68. minutě proniká po Jedličkově pasu po lajně Rejhon, nahrává na velké vápno Zderadičkovi, jehož střela zapadá přesně k tyči 8:0. S vidinou nastřílet desítku se vrháme do dalších útoků, ale naše šance míjí branku vždy jen o kousek. Až 78. minuta byla opět úrodná a po střele Jedličky střílí svůj premiérový gól Staněk 9:0. Kostelec dostává po faulu Janků příležitost zahrávat trestný kop z hranice vápna, který po pěkné střele končí jen na břevně naší svatyně. V 88. minutě stíhá dlouhý míč Janků, ale díky velkému větru má problém míč uklidit od naší brány a nachází tak jen volného útočníka soupeře, jenž se štěstím překonává Chadimu a kazí nám tak radost z čistého konta. V 90. minutě dělá tečku za utkáním Rejhon, když se kličkou zbavuje obránce a střelou k tyči kompletuje výsledek na 10:1!!!!

 

Předzápasové cíle jsme naplnili, akorát nás mrzí obdržená branka. Vstup do jara se nám povedl a cíl, získat z těchto zápasů 9 bodů, je splněn. Nyní nás však čekají mnohem těžší zápasy, ve kterých musíme podat maximální výkon, abychom byli úspěšní.

 

Sestava: Chadima - Lehovec, Urx (55’Šmíd), Obermajer, Dvořák - Novák, Janků, Dušek (45‘ Jedlička), Bernold (45‘ Staněk) - Zderadička, Rejhon

 

Branky: 4x Rejhon, 2x Urx, Novák, Obermajer, Zderadička, Staněk

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem