OP 19.kolo: Radonice - Kunice B

Radonice - Kunice B 2:2 (0:1)

V duelu kola jsme v sobotu zajeli na hřiště lídra z Radonic. Dobře připravený trávník, zkropil těsně před výkopem vydatný liják, který ale se začátkem zápasu ustoupil. V sestavě jsme postrádali hráče Nováka a Janků, kteří ještě odpykávali tresty z Brázdimi, v týdnu se k nim ještě přidal Lehovec kvůli nemoci, a tak jsme museli zamíchat sestavou a zapojit hráče, kteří převážně dostávají šance v průběhu zápasu.

Do zápasu vstupujeme s cílem dát hlavně branku jako první, což se nám prvních 15 minut snažili překazit domácí rychlými brejky. Již ve 2. minutě vysílá na Přídu střelu domácí středopolař, ale rána postrádá přesnost. Ve 4. minutě dostává do běhu dlouhý míč domácí kanonýr Kadeřábek, ale jeho šance končí pouze v Přídově náruči. V 8. minutě zahrávají domácí roh, po kterém Lenz přestřeluje odkrytou branku. Naše hra zatím postrádá především pohyb a z toho plyne, že máme míč v držení podstatně méně než domácí. V 16. minutě přichází poslední varování od Burdy, kterému radost z gólu kazí dobrým zákrokem Přída. V 17. minutě se konečně osmělujeme a začínáme hrát a hlavně podstatně víc běhat. Počáteční tlak domácích jsme ustáli a začínáme být aktivnějším mužstvem. Jako první pálí na Moravcovu svatyni Dušek, domácí gólman však chytá. Dobrá hra ve středu hřiště nabízí šanci Skálovi, ale ani jeho zakončení není úspěšné. V 21. minutě získává míč Prokš, posouvá na Staňka, jehož finální nahrávku do vápna zakončuje Zderadička levačkou těsně vedle tyče. Konečně nám v zápase vychází napadání, které dělá domácím značné problémy a my se usazujeme na půli soupeře. Ve 26. minutě zahrává trestný kop z dobré pozice Dušek, ale střela postrádá razanci, aby nadělala domácím více starostí. V 31. minutě napadá úspěšně aktivní Dvořák, posouvá na Skálu, který po kličce nahrává na Zderadičku, který si tělem odstavuje obránce a nachází volného Staňka, který střelou na zadní tyč otevírá skóre zápasu v náš prospěch 0:1. Po gólu stále držíme soupeře v menším tlaku a chceme přidat druhý gól. Šanci na to měl Dušek, kterému krásně předložil balón Prokš, ale jeho tvrdou střelu domácí brankař vyráží, ale jen do míst, kam se jako první dere Zderadička, ale jeho následné zakončení míjí branku.Ve 37. minutě včasným vyběhnutí zachraňuje naši chybu Přída.Ve 40. minutě vyváží míč Bernold, nahrává Skálovi, který se dostává až na brankovou čáru, odkud střeleným míčem nachází na malém vápně hlavu Staňka, od které se míč bohužel pro nás odráží nad branku. Do kabin jdeme s náskokem 1:0 a dobrým pocitem z předvedené hry.

Do druhého poločasu si vzhledem ke kvalitě soupeře nemusíme připomínat, že je potřeba neusnout na vavřínech a minimálně pokračovat v předvedeném výkonu. Bohužel se nám nepodařilo chytit začátek a již ve 47. minutě je srovnáno po akci Kadeřábka, který se tentokrát ocitá v pozici nahrávače 1:1. V následných 20 minutách se hraje rychlý, útočný fotbal na obě strany. V 67. minutě centruje do vápna Dvořák, nachází našeho velmi ofenzivního stopera Obermajera, od něhož míč putuje ke Skálovi, který uklízí míč do sítě a zas vedeme 1:2. Naše radost trvá pouhé 3 minuty a to, když Obermajerovi i Prokšovi propadá balón až k nekrytému hráči Radonic, který asi z 10 metrů nedává Přídovi šanci 2:2. Posledních 20 minut mají více ze hry nabuzení domácí, ale k vážnějšímu ohrožení naší branky už se nedostávají. Naopak poslední slovo mohl mít na noze střídající Zieris, který doběhl dlouhý míč, ale místo „zlaté zpětné nahrávky“ volí nahrávku před branku, se kterou měl gólman domácích snadnou práci, a tak se s Radonicemi rozcházíme stejným výsledkem jako v podzimním utkání 2:2.

 

Před zápasem jsme se museli vypořádat s absencí 3 hráčů, kteří nastupují pravidelně v základu / Janků, Novák, Lehovec /, a tak jsme museli sestavu trochu upravit a zapojit hráče z lavice, kteří mě mile překvapili a ukázali, že jsou plnohodnotnými členy kádru. Zejména pak Staněk, který odvedl dobrý výkon, ale je potřeba zlepšit jeho tréninkovou morálku. Zápas se hrál na dobrém terénu, který vyhovuje oběma mužstvům, protože oba vyznáváme útočný technický fotbal. V prvním poločase nám trvalo asi 15 minut, než jsme dokázali Radonice napadáním přehrávat a být lepším mužstvem a hlavně vstřelili branku. Druhý poločas zase byli lepší domácí, a tak je dělba bodů z mého pohledu zasloužená. Ještě se ukázalo, že když se sejdou dvě mužstva, co chtějí hrát útočný fotbal, k tomu se přidá dobré hřiště a v neposlední řadě dobře pískající rozhodčí, tak se dá hrát fotbal pro diváky, kteří vám při cestě do kabin zatleskají a je jedno, že nejste domácí. Pak má cenu fotbal hrát.

Jako poslední bych chtěl hráčům za společný výkon poděkovat. Věřím, že v sobotu na domácím hřišti, kde se chystá velká oslava našeho prezidenta Vladimíra Haška, předvedeme minimálně podobný výkon a potěšíme početnou návštěvu, která se vzhledem k oslavě dá očekávat. A taky máme Skalici co vracet z podzimu !!!

 

Sestava: Přída - Bernold, Urx, Obermajer, Prokš - Kaliba (88‘ Šmíd), Skála T., Dvořák, Staněk - Zderadička, Dušek (80’Zieris)

 

Branky:  Staněk,Skála

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem