OP 20.kolo: Kunice B - St.Skalice

Kunice B - Stříbrná Skalice 6:2 (4:2)

Důležitý zápas, o druhé místo v tabulce, jsme sehráli v sobotním utkání s celkem ze Stříbrné Skalice. Před zápasem panovala dobrá nálada hlavně kvůli oslavě kulatých narozenin našeho prezidenta Vládi Haška, a tak nepřipadalo v úvahu nic jiného než na domácím hřišti naplno bodovat.

Do utkání vstoupil lépe soupeř a již ve 3. minutě musí slibnou šanci hostí likvidovat Chadima.

V 5. minutě naši hráči nepřistoupili včas k dobře kombinující Skalici, která opět ohrozila Chadimovu branku střelou z velkého vápna. V 6. minutě už si slovo v zápase bereme my a to, když dlouhý Chadimův nákop dobíhá Zeman a obloučkem přehazuje pozdě vybíhajícího Nováka 1:0. V 10. minutě fauluje Lehovec na hranici vápna, ale následný trestný kop posílají skaličtí jen do zdi. Ve 12. minutě prochází po pravé straně hostující Rezek, ale jeho střela míjí naší branku o 2 metry. Ve 14. minutě zaváží do vápna balón Zeman, nahrává na Zderadičku, který ale při střele podkluzuje a odráží míč na volného Bernolda, který nedává Novákovi šanci a zvyšuje na 2:0. Hra se i dále ubírá podobným směrem, kdy se Skalice snaží kombinačně dostat na dostřel naší branky a my se zase snažíme využít dlouhými míči naše útočné rychlostní hráče. V 16. minutě vybíhá Chadima až na velké vápno, kde sbírá dlouhý míč a dlouhým nákopem posílá na zteč Zderadičku, kterému práci usnadnili brankář s kapitánem, kteří se v zápalu srazili a umožnili mu tak zvýšit náš náskok na 3:0. Dobře rozjetý zápas nám trochu pokazil ve 28. minutě skalický střelec Foltýn, který dopravil odražený míč do naší branky 3:1. Ve 35. minutě zahrává Dušek rohový kop na Urxe, ale ten netrefuje těžký balón ideálně, a tak se skóre zatím nemění. Ovšem ve 38. minutě už ano a to, když Janků podle starého přísloví „když nevíš, co s míčem…“ vyhnal pavouky z pravé šibenice Novákovi branky 4:1. Na konci poločasu zahrává Skalice roh, po kterém naším nedůrazem při odkopu skóruje technickou střelou zkušený Klégr 4:2.

Druhý poločas začíná jako ten první a to šancí Skalice, ale Chadima je opět pozorný a nepřipouští snížení. V 52. minutě si Chadima připisuje třetí asistenci v zápase a to, když vysílá kupředu Zemana, který se zbavil nejprve obránce a pak obstřelil gólmana a zvýšil na 5:2. V 57. minutě posílá Obermajer do úniku Zderadičku, kterého těsně u vápna sestřelil kapitán Vastl a nabídl tak šanci Duškovi, kterému ale trestný kop nevyšel a přestřelil ze slibné vzdálenosti branku hostí. Zápas se dohrával za klidného tempa a bez větších emocí. Skalice si ještě vypracovala dvě slibné šance, ale ani jednu nedostali za Chadimova záda, a tak tečku udělal v 81. minutě po přihrávce Zderadičky Janků, když vymetl šibenici i druhé bráně a krásným gólem uzavřel na konečných 6:2 pro naše barvy.

 

Dnes se nám vydařil začátek. Do 15 minut jsme vstřelili 3 branky a to asi rozhodlo o dalším průběhu. Skalice hrála dobrý kombinační fotbal, my jsme se zaměřili spíš na rychlé brejky, které nám vycházeli. Trochu nám vázlo obsazování hráčů, ale dnes jsme měli v bráně Radka, který opět potvrdil, že je stále výborný brankář a svými zákroky nás podržel. V součtu to bylo pěkné utkání a jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli a předskočili tak právě Skalici na druhé místo. V posledních utkáních předvádíme celkem dobrý fotbal, ale je to taky tím, že hrajeme proti soupeřům, kteří proti nám nezalezou a nestojí v deseti na vápně. Pak se fotbal může líbit i náročnějším fanouškům, kterých máme hodně. Za týden jedeme do Měšic a máme tam co vracet, takže spokojenost bude jen se 3 body.

 

Sestava: Chadima - Lehovec, Urx, Obermajer, Prokš (65‘ Kaliba) - Bernold, Janků, Dvořák (58‘ Staněk) – Zderadička (82‘ Přída), Dušek, Zeman

 

Branky: Janků 2, Zeman 2, Zderadička, Bernold

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem