OP 22.kolo: Kunice B - Vyšehořovice

Kunice B - Vyšehořovice 5:0 (4:0)

V sobotu zavítal do našeho stánku již sestupující soupeř z Vyšehořovic. Zápas začal dvěma chybami v naší obraně, kdy Urx lehkovážně posílá míč na soupeřovy kopačky, který však šanci zahazuje. Po počáteční letargii přichází náš tlak, který trvá celý poločas. V 10. minutě zabíhá za soupeřovu obranu Dvořák, zpracovává si míč na pravou nohu, ale je sražen hostujícím obráncem, a tak je nařízen pokutový kop.

K míči se staví Dušek a s jistotou proměňuje 1:0. Ve 13. minutě kombinují kolem vápna Novák s Duškem, posílají míč na Janků, který z dobré pozice trefuje břevno. V 19. minutě bojuje úspěšně na půlce o míč Zderadička, vyváží míč přes čtyři hráče soupeře, kteří se ho snaží marně zastavit, a tak se dostává až do vápna, kde místo zakončení volí nahrávku na volného Dvořáka, který s přehledem uklízí do prázdné branky na 2:0. Ve 20. minutě hází Zderadička dlouhý aut na Obermajerovu hlavu, míč se dostává k Dvořákovi a ten pálí z první pouze do tyče. Ve 24. minutě obírá o míč soupeře Lehovec, posouvá na Nováka, který míč zaváží k praporku a centruje do vápna, kde si nabíhá Janků, kterému však chyběl krok k zakončení. Stále okupujeme soupeřovu půlku a snažíme se vsítit další branky. Ve 32. minutě nakopává dlouhý míč Urx až na hranici vápna, kde se po odrazu dostává k zakončení Prokš a krásnou střelou zvyšuje na 3:0. Ve 40. minutě zahrává na krátko trestný kop Dušek na Zderadičku, ten posouvá na rozběhlého Nováka, který si to namířil rovnou do vápna, kde je nešetrně skopnut a po zásluze se kope penalta. K penaltě se staví gólman Přída, který se štěstím nadvakrát proměňuje 4:0. Z následné rozehrávky ve 42. minutě zahrozil první střelou na Přídovu branku taky soupeř.

Do druhé půlky nastupujeme s cílem neinkasovat a vstřelit ještě nějaké góly. První příležitost má po faulu na Bernolda Dušek, ale brankář jeho pokus z trestného kopu vyráží. V 57. minutě je faulovaný Obermajer asi 3 metry od hranice šestnáctky, ale Dušek netrefuje branku. V 63. minutě vyváží míč Prokš, postupně se dostává až k vápnu, odkud prudkou střelou dělá starosti gólmanovi Vyšehořovic, skóre však zůstává stejné. V 71. minutě posílá za obranu míč Obermajer, k míči se dere Zderadička, ale střela na zadní tyč končí asi dva metry vedle. Dále kontrolujeme míč, ale pohledného fotbalu už diváci moc nevidí, jelikož soupeř nás nějak výrazněji neohrožuje, a tak se donutit v dusném slunečném počasí více běhat je opravdu těžké. Jednu z mála pohledných akcí v druhém poločase předvádí v 76. minutě Janků, který nejdříve vybojoval míč ve středovém kruhu, pak obešel dva protihráče a krásnou kolmicí mezi beky vyzval ke skórování Zderadičku, který zvyšuje na 5:0. Do konce zápasu se hraje v poklidu od naší branky a ojedinělý výpad hostujícího útočníka ukončuje kličkou pro diváky brankář Přída.

 

Dnes bylo povinností vyhrát, i když jsme málem soupeři nabídli možnost skórovat hned na začátku utkání. 5:0 je krásný výsledek, i když počet našich branek mohl být mnohem větší ostatně jako každý náš zápas. První půlka byla dobrá, měli jsme dobrý pohyb a vstřelili 4 branky a soupeři jsme dovolili jen jednu střelu. Druhá půle byla o dost horší. Chyběl nám pohyb a chuť, což by se nám v dalších zápasech nemuselo vyplatit. Další zápas nás čeká v neděli v Mochově, kde to nebude vůbec jednoduché, ale cíl bude jasný, vyhrát.

 

Sestava: Přída - Lehovec, Urx (46’Kaliba), Obermajer, Prokš - Novák, Janků, Dušek (62’Šmíd), Bernold - Zderadička, Dvořák (71’Chlubna)

 

Branky: Dušek, Dvořák, Přída, Prokš, Zderadička

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem