OP 24.kolo: Kunice B - Vyžlovka

Kunice B - Vyžlovka 5:0 (2:0)

Předposlední domácí zápas přivedl na naše hřiště soupeře z Vyžlovky. Vzhledem k domácí jarní sérii, kdy jsme doma neztratili ani bod, je jasné, že chceme opět naplno bodovat.

Zápas začíná naším tlakem, který vydrží téměř po celý zápas.

V 8. minutě vyzývá dlouhým nákopem Zderadičku Lehovec, ale útočníkův lob mrštný gólman Vyžlovky vyráží nad branku. Následuje série 3 rohů, které Dušek posílá do shluku hráčů, ale vždy nám chybí trocha štěstí v zakončení. Ve 13. minutě po samostatné akci pálí Janků, ale i on nemá dostatečné štěstí v zakončení. V 18. minutě se dostává do šance Vyžlovka, ale slabá střela nedělá Přídovi výraznější starosti. Ve 20. minutě už zcela dominujeme zápasu a vysíláme jeden rychlý útok za druhým. Ve 21. minutě uniká obraně Zderadička, nahrává před branku na Zemana, ale ten trefuje míč v záklonu a posílá ho vysoko nad branku. Ve stejné minutě se vše opakuje, tentokrát však nahrává Zeman a Zderadička otevírá skóre svým 15. gólem v sezóně 1:0. Ve 24. minutě rozehrává roh na krátko Dušek, Zeman obchází obránce, ale střela končí metr vedle tyče. Ve 29. minutě nahrává Bernold na volného Dvořáka, ten si míč posouvá a střílí pouze do gólmana. Ve 30. minutě posílá další vysoký centr Dušek, Zderadička však v letu trefuje mimo. Hra se na 10 minut uklidňuje a my necháváme prostor Vyžlovce. Ta však, zřejmě vyčerpaná neúprosným bráněním, nevymyslí žádnou nebezpečnou šanci, a tak se do útoku vrháme zase my. Ve 41. minutě rozjíždí svou tradiční akci po lajně Zderadička, nahrává před branku na Dvořáka, ten ovšem vůbec netrefuje míč. Ve 42. minutě se dočkává vytoužené branky také Zeman a po samostatné akci zvyšuje na 2:0.

Druhý poločas otevírá opět naše akce. Zeman centruje do vápna, kde číhá střídající Staněk a hlavou zvyšuje na 3:0. Měníme tempo hry a místo náročného běhání volíme držení míče, což se nám daří. Zhruba v 78. minutě se po několika odrazech v soupeřově vápně dostává k míči Urx a zkušeně zvyšuje na 4:0. Diváci si přejí „buříka“ a tak nezbývá, než je potěšit. V 80. minutě nahrává Lehovec na rozběhlého Zderadičku, kterého ve vápně sráží stoper ve spolupráci s gólmanem a kope se jasná penalta. K penaltě se staví Lehovec, poslední hráč kádru, který ještě v této sezóně nerozvlnil síť, a bezpečně proměňuje na konečných 5:0. Poslední šanci má Skála, ale ani on se dnes z dobré pozice netrefuje přesně, a tak zápas končí zaslouženou výhrou, která nám zajišťuje definitivní stříbrné místo za již postupujícími Radonicemi.

 

Dnes jsme byli lepší po celý zápas a nedovolili Vyžlovce, aby zápas nějak zdramatizovala jako v minulých zápasech. Příští týden nás čeká poslední zápas na domácím hřišti, a tak je výhra nad Pacovem jasným cílem, i když si hráči odhlasovali změnu pozic na hřišti

 

Sestava: Přída - Lehovec, Urx, Obermajer (45’Staněk), Bernold - Novák, Janků, Dušek (45’Šmíd), Dvořák - Zderadička, Zeman (73’Skála)

 

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem