OP 9.kolo: Kunice B - Sibřina

Kunice B - Sibřina A 5:0 (3:0)

Další z domácích zápasů sehráváme za chladného počasí s houževnatým týmem ze Sibřiny. Na to, že počasí už trávníkům tolik nepřeje, nás příjemně překvapil stav hrací plochy, který nám přichystali místní správci. Do úvodní šance utkání se dostává čerstvý devatenáctník Bříza, ale svůj průnik po čáře zakončuje pouze do boční sítě.

V 7. minutě si vytváříme tlak na soupeřovu branku, ale hned třem hráčům se nedaří prostřelit obranný val hostí. Ve 13. minutě kombinuje na polovině soupeře Balšánek s Duškem, ten přihrává na aktivního Kounovského, jenž se ocitá tváří v tvář brankaři, ale trefuje ho pouze do připravených rukavic. V 15. minutě získává míč Štancl, předává na Břízu, ten zatahuje podél lajny a posouvá na Kounovského, který volí křižný centr na Zderadičku a ten už míč bezpečně uklízí mezi tři tyče a připisuje si 15. zásah v sezóně 1:0. O dvě minuty později uniká ve vápně Rejhon a je zastaven pouze za cenu faulu a následuje pokutový kop. K exekuci se staví Dušek a posílá míč k tyči 2:0. Odpověď ze strany Sibřiny mohla přijít záhy, ale vyloženou šanci z 10 metrů likviduje výborným zákrokem Přída. Ve 38. minutě rozebíráme hostující obranu a krásnou akci ještě vylepšuje Dušek lobem za stojící obránce, kam si nabíhá Rejhon a střelou k tyči zvyšuje na 3:0. Do druhého poločasu vstupujeme opět aktivně a jsme jasně lepším mužstvem. V 55. minutě vyhrává hlavičkový souboj Obermajer, k míči se dostává jako první Balšánek, ten hledá naběhnutého Kounovského, který posílá na sprintujícího Zderadičku a ten střelou z první zvyšuje na 4:0. Tlak roste a hraje se téměř celý poločas na polovině Sibřiny. Další branka visí ve vzduchu, ale Balšánek, Zderadička, Lička ani Bernold tentokrát skóre nezvyšují. Až v 77. minutě rozjíždí akci po křídle Kounovský, nahrává na volného Bernolda, ten obíhá bránícího hráče, nachází na penaltě zcela volného Obermajera a ten střelou zvyšuje na konečných 5:0.

 

V zápase jsme byli lepším týmem v obou poločasech, a tak je výhra zasloužená. V příštím kole pojedeme sehrát derby do Popovic, které jsou doma velmi silným mužstvem, ale náš cíl je jasný, a tak i sem pojedeme hrát na výhru“.

 

Sestava: Přída - Lehovec, Štancl, Prokš, Bříza (46‘ Obermajer) - Novák, Dušek (60‘ Bernold), Balšánek, Kounovský - Zderadička, Rejhon (46‘ Lička)

 

Branky: Zderadička 2, Obermajer, Rejhon, Dušek

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem