OP 10.kolo: Velké Popovice - Kunice B

Velké Popovice - Kunice B  1:4  (1:1)

Již tradiční derby se soupeřem z nedalekých Popovic jsme sehráli tuto sobotu na jeho hřišti. Popovice se nacházejí v horních patrech tabulky a zejména na domácím hřišti jsou velmi silným soupeřem. Hned od úvodního hvizdu se vrháme do útoku a jsme aktivnějším týmem. První šanci má Dvořák, ale jeho tvrdá střela končí metr nad brankou.

Další šance na sebe nenechávají čekat a zejména po levé straně, kde se často vytvářejí volné prostory, podnikáme rychlé výpady, ale chybí nám lepší zakončení. V 17. minutě si na autové vhazování od Kounovského nabíhá Zderadička, kličkou se zbavuje svého strážce a předkládá volnému Dvořákovi, jenž střelou k tyči otevírá skóre v náš prospěch 0:1. Ve 23. minutě přichází důležitá chvíle domácích, kteří po faulu na Chramostu kopají penaltu, kterou proměňuje zkušený Barnát 1:1. Do konce poločasu držíme míč převážně na svých kopačkách a snažíme se před přestávkou přidat další branku, což se nám ale nedaří. Dobré příležitosti máme po rohových a trestných kopech, ale domácí drží svými zákroky dobře chytající gólman Černý. Poločas tedy končí nerozhodně 1:1. Do druhé půle vstupujeme opět aktivně a udáváme tempo hry. Domácí se soustředí především na bránění a čekají na brejkové příležitosti. Naši obránci ale k soubojům přistupují zodpovědně, a tak se domácím nedaří dostat na dostřel Chadimovi branky. V 66. minutě zahráváme rohový kop, po kterém se k odraženému míči dostává Zderadička a bodlem nás dostává opět do vedení 1:2. Popovice ve snaze o vyrovnání pootvírají hru a toho využívá střídající Bříza, který uniká po lajně, následně přesným centrem nachází zcela volného Zderadičku a ten hlavou zvyšuje na 1:3. O 4 minuty později po samostatné akci a krásné střele uzavírá skóre Dvořák. Do konce utkání už hru kontrolujeme a odvážíme si další zasloužené vítězství, ale musíme uznat,  že Popovice jsou velmi těžkým soupeřem a o to je toto vítězství cennější.

 

Sestava: Chadima - Lehovec (82‘ Bernold), Obermajer, Prokš, Štancl - Rejhon, Dušek (63‘ Lička), Balšánek, Kounovský (68‘ Bříza) - Zderadička, Dvořák

 

Branky: Zderadička 2, Dvořák 2

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem