OP 11.kolo: Kunice B - Úvaly B

Kunice B - Úvaly B  7:1 (2:1)

Předposlední domácí zápas sehráváme za příjemného počasí a na dobře upraveném hřišti proti rezervě Úval. Doposud jsme na domácím hřišti předváděli velmi útočný fotbal se spoustou vstřelených branek a to jsme chtěli potvrdit i proti Úvalům. Do zápasu jdeme s cílem co nejrychleji vstřelit branku. První ohrožení hostující branky přichází ve 3. minutě.

Po špatném odkopu obrany se k míči dostává Dušek, ale jeho bomba pouze roztřásá břevno. Úvaly se snaží hrát ze zabezpečené obrany s častým vybíháním na půlící čáru, a tak se snažíme útočit z druhé vlny. V 10. minutě vytváříme tlak v hostujícím vápně, ale nedaří se nám dostat balon do sítě. Ve 12. minutě se ke slovu dostávají Úvaly, když ze standardní situace hlavičkuje útočník metr vedle Přídovy branky. Ve 14. minutě obral o míč soupeře Lehovec, přímočaře si to nasměroval k vápnu hostí, tam přihrává na Zderadičku, ten si naráží s Rejhonem, který efektivně přehazuje obranu zpět na Zdeardičku, ale ten při zakončení dává metr nad branku.

Úvalský obranný val funguje celkem spolehlivě, a tak musíme využívat více zakončování z větších vzdáleností, o což se stará zejména Dušek, jemuž vždy po pěkných střelách chybí i trocha štěstí. Mezi 25. a 35. minutou se hraje zejména po naší levé straně, kde operuje agilní Bříza, kterému při jeho akcích chybí následná finální nahrávka. Ve 38. minutě přichází první úspěšná akce, kdy po centru od Duška balon propadá až k volnému Zderadičkovi, ten ho ještě hlavou vrací na lépe postaveného Obermajera, jemuž zakončení k tyči nedělalo žádný problém 1:0. Odpověď ale přichází záhy. Po faulu na hranici vápna centruje úvalský kapitán balon přes malé vápno na stopera a ten nekrytý snadno srovnává na 1:1. Na řadě jsme my a ve 45. minutě zahráváme opět trestný kop a Duškův centr ještě prodlužuje Bříza na zabíhajícího Prokše, který nás opět dostává hlavičkou do vedení.

 

Do druhého poločasu vstupujeme opět tlakem a v první příležitosti se po nahrávce Obermajera ocitá Bříza, jemuž ke skórování chybí více klidu v zakončení. V 60. minutě hosté faulují aktivního Rejhona na hranici vápna. K trestnému kopu se staví exekutor Dušek a nedává brankaři nejmenší šanci 3:1. Za další 3 minuty chybuje úvalský stoper v rozehrávce, míče se zmocňuje Novák a samostatnou akcí přes 3 hráče zakončuje přesnou střelou k tyči 4:1. Po inkasovaném čtvrtém gólu hosté vylézají ze zajištěné obrany a snaží se o vstřelení kontaktní branky. To jim ale neulehčuje Rejhon, který uniká po levé straně až do vápna, tam nahrává na Zderadičku a ten zvyšuje již na 5:1. O chvíli později vystihuje nahrávku hostů pozorný Štancl, posouvá balón na Zderadičku, který postupuje na brankaře, dělá mu kličku při které brankař zasahuje balón rukou a posouvá ho na volného Šmída, který balon posílá do prázdné branky 6:1. Silnou pětiminutovku, ve které jsme dali 3 branky, završuje po včasné nahrávce Rejhona unikající Zderadička po samostatném nájezdu na konečných 7:1. Poslední slovo mohli mít hosté. Po chybné rozehrávce brankaře Přídy zakončuje úvalský útočník, ale jeho pokus sám Přída vyráží a napravuje tak svou chybu.

 

„V utkání jsme byli lepším a aktivnějším mužstvem téměř po celý zápas. Hosté se soustředili především na obranu, a tak my jsme mohli více útočit. Jejich zodpovědný výkon především v první polovině zápasu držel skóre ve skromné úrovni. V druhé polovině hostům trochu docházely síly, a tak jsme se začali více prosazovat a přidávat postupně branky. Další utkání jedeme sehrát na hřiště nováčka z Nehvizd, který se zatím prezentuje dobrými výsledky, a tak v utkání musíme odevzdat maximum pokud chceme pomýšlet na bodový úspěch“.

 

Sestava: Přída - Lehovec, Obermajer, Prokš, Bernold - Novák (70‘ Šmíd), Dušek, Štancl, Bříza (75‘ Staněk) - Zderadička, Rejhon

 

Branky: Zderadička 2, Obermajer, Prokš, Dušek, Šmíd

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem