OP 13.kolo: Kunice B - Stříbrná Skalice

Kunice B - Stříbrná Skalice A 4:0  (1:0)

Poslední podzimní utkání se hrálo s nálepkou „utkání podzimu“. Na naše hřiště zavítal silný soupeř ze Stříbrné Skalice, který drží druhou pozici v tabulce těsně za námi.

Od úvodního hvizdu bylo jasné, že dnes se na hřišti bude jezdit doslova po zadku.

Oba týmy vyznávají útočnou taktiku, i když Skalice se dnes soustředila více na bránění. Prvních 10 minut se hraje především kolem půlicí čáry, kde máme míč v držení spíše my a hledáme okénka v hostující obraně. První okénko našel Štancl, když do běhu poslal Koubka, kterému ale míč v poslední chvíli uskočil. V 19. minutě se k zahrání rohového kopu staví Dušek a přesným centrem nachází dobře naběhlého Štancla, který hlavou poprvé rozvlnil síť 1:0. Dále je k vidění velmi bojovné utkání. Naši hráči se snaží držením míče vylákat soupeře ze své poloviny. To se povedlo, a tak se otevírá prostor pro aktivního Rejhona, jenž po úniku centruje před branku, kde Bříza ve skluzu míjí branku jen o malý kousek. Ve 34. minutě se snaží o zakončení Koubek, ale jeho střelu tečuje obránce pouze do tyče. Ve 37. minutě zahrává Dušek PVK, po kterém se k míči dostávají hosté a přímočarou akci skalických, kteří se dostávají na dostřel naší branky, utíná brankář Chadima. Na konci poločasu měla Skalice asi největší šanci v utkání a to, když se k dorážce po tvrdé střele hostujícího útočníka dostává dobíhající hráč, jehož dorážku však Chadima opět likviduje.

 

Druhý poločas hrajeme na naší oblíbenější spodní bránu. S vědomím, že jeden gól by nemusel stačit, se tlačíme do útoku stále častěji. V 50. minutě vyzývá ke skórování zpětnou nahrávkou Brabec volného Rejhon, který svůj pokus posílá bohužel metr nad branku. V 55. minutě trefuje Koubek balon z voleje pouze do tyče. Za to v 58. minutě se skóre mění. Hostující obránce místo jednoduchého odkopu volí kličku na Koubka, ten mu balon odebírá, přihrává Brabcovi, který se ve vápně nemýlí 2:0. V 65. minutě dobře přečetl úmysl Skalice Lehovec, když předskakuje útočníka a bere mu míč. Rychle nahrává Rejhonovi, který se zbavuje obránce a krásným centrem nachází hlavu Brabce a je to 3:0. Skalice nic nevzdává a snaží se kombinačně propracovat na dostřel Chadimovy branky. Většinou ale naráží na dobře fungující obranu, ve které suverénní výkon předvádí Štancl. V 90. minutě ještě završuje hattrick Brabec, který umisťuje přesně k tyči zpětnou přihrávku od Rejhona.

 

Těžké utkání jsme nakonec zvládli, i když Skalice podala velmi dobrý výkon. K vidění byl velmi bojovný fotbal z obou stran. Dobrým výkonem se prezentovala obrana, která Skalici nepustila do nebezpečných brejků, ve kterých jsou velmi silní. Jinak za dnešní utkání zaslouží pochvalu úplně všichni. Za veleúspěšným podzimem, kdy jsme vyhráli všechna soutěžní utkání, byl tento zápas perfektní tečkou“.

 

Jako tým vám děkujeme za podporu v domácím prostředí, ale i za hojné výpravy na hřiště soupeřů zejména „Hujerovým“, kteří s námi byli na všech zápasech.

 

Sestava: Chadima - Lehovec, Obermajer, Štancl, Prokš - Rejhon, Dušek (70‘ Šmíd), Kounovský, Bříza (80‘ Přída) - Koubek, Brabec

 

Branky: Brabec 3, Štancl

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem