OP 17.kolo: Kunice B - Záluží

Kunice B - Záluží  2:0 (1:0)

V dalším kole jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo Záluží. Zápas měl jasného favorita, naše mužstvo, a během celého zápasu se toto potvrzovalo. Našim hráčům se během prvních 25 minut dařila kombinace po zemi, i když dobře připravené hřiště bylo mokré a míč měl vetší skluz, tyto atributy nám nepřekážely.

Velice aktivní pravá strana našeho mužstva, zásobovala hostující obranu střílenými přízemními centry. Bohužel ani jeden z nich neskončil gólem. Gól přinesla až 19minuta, kdy po jedné z našich rychlých akcí po pravé straně, zahráváme roh. Dobře kopnutá standardní situace Duškem byla zužitkována hlavou na první tyči Staňkem. Soupeře jsme přehrávali dál, i když po té 25 minutě se naše hra začala vytrácet v lehkých ztrátách míčů v přechodu směrem do útoku, kdy velké procento míčů, naši ofenzivní hráči neudrželi a neumožnili našim „ defenzivnějším hráčům“ doplnit útočnou akci. Druhá půle začala v podobném duchu jak se končila ta první, jen se změnou, že soupeř hru přitvrdil a více se soustředil na fauly a kouskování hry. Také pomohlo střídání, kdy v 53 minutě nastoupil Bernold místo Šmída. Bernold se postavil na kraj levé obrany a Bříza se vysunul na post levého křídla. Aktivita právě Bernolda byla alfou a omegou naší ofenzívy. Jak první půli táhla útočnou hru pravá strana, tak od 53 minuty převzala iniciativu levá strana mužstva a tvorba příležitostí na sebe nenechala čekat. Následovala velká šance Viláma, kdy z 5 metrů přestřelil bránu. Po 2 minutách se po skvělé kolmé přihrávce Obermajera Bernold představuje sám před gólmanem hostů.Jeho pokus brankář ale vyráží a odražený míč doráží Zderadička. Bohužel jeden z obránců vykopává míč směřující do brány. V 63 minutě došlo k dalšímu střídáni, kdy odešel ze hřiště Dušek, který byl okopávaný soupeřem po dobu celého zápasu. Nastoupil po dlouhé době, vinou vážného zranění Jedlička a hned přihrál na druhý gól. Padl po rohu, kdy dobře kopnutý míč na první tyč hostující brankář pouze srazil k volnému Zderadičkovi, a ten zasunul míč do brány 2:0. Byli i další šance v podání Viláma, který nastřelil tyč a Zderadičkův pokus levou nohou vychytal brankář. Po celou dobu zápasu byla převaha jasná, ale budeme si muset zvykat, že ať hrajeme doma nebo venku tak soupeř bude spíš taktizovat a stát před svým vápnem. Musíme být trpělivý a trochu více efektivní před bránou soupeře, abychom si zápasy užívali ještě více gólově!!!

 

Sestava: Přída - Lehovec, Obermajer, Kounovský, Bříza - Vilám, Dušek (63‘ Jedlička), Prokš, Staněk, Šmíd (53‘ Bernold) - Zderadička

 

Branky: Staněk, Zderadička

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem