IV.tř. 10.kolo: TJ Kunice C - SK Strančice B

Ilustrativní fotoTJ Kunice C - SK Strančice B  4:2 (1:0)

Úvod derby byl z říše snů - hned z první akce pronikl Marek Půček na pravou stranu vápna a od brankové čáry našel milimetrovým dloubákem hlavu Kuby Trcky u zadní tyče a vedli jsme 1:0 !  Bohužel to však bylo z první půle všechno. I když jsme byli jasně lepší a na těžkém mazlavém povrchu světického hřiště jsme hosty k ničemu nepustili, branku jsme již nevstřelili.

Nutno říci,že hosté nás zastavovali řadou dost ostrých faulů, které však rozhodčí nedokázal - nebo nechtěl - adekvátně potrestat. Jinak by strančičtí borci v 11ti nedohráli ani první půli.

Rozhodčí pokračoval stejně i po přestávce, nám pískal každý dotek jako faul a v jednom případě hosty dotlačil až k velkému vápnu a z trestného kopu skákavá střela překvapila Tondu Přídu a bylo vyrovnáno. Obraz hry byl přitom stejný, my jsme útočili a měli stále větší převahu. Ze snahy o přečíslení vznikla však v zadních řadách chyba v rozehrávce, hosté šli dva na jednoho a i když přihrávka do střelecké pozice šla do ofsajdu, náš pomezní "Grgič" nereagoval, tak hlavní nepískal...a najednou jsme prohrávali 1 : 2.

I nadále jsme soupeře přehrávali teď ještě více, na levé straně řádil jako tygr Zdenda Půček, unikal, servíroval spoluhráčům tutovky, sám několikrát střílel, brankář hostí však byl skvělý. Navíc rozhodčí neodpískal další zákroky jako např. na penaltě stažení našeho hráče zezadu oběma rukama, kdy nechával výhodu, jasnou ruku, kterou "neviděl",  až nakonec musel odpískat sražení Zd.Půčka při dalším jeho průniku a jelikož faul vytáhl ven z vápna, musel již udělit žlutou kartu - a ta byla pro faulujícího druhá, takže červená.

Trestný kop zahrál Marek Půček na zadní tyč, kde míč dopravil do sítě Martin Roztočil 2:2. Několik minut předtím poslal kouč Z.Půček st. na hřiště Jakuba Tichého na hrot a z obrany do zálohy se posunul právě M.Roztočil a hráli jsme na 3 obránce. A to se projevilo jako skvělý tah - asi v 88.min  "Gólové Kůzle" ukázalo svůj čich na góly, po dalším výborném průniku Zdenda Půček pronikl až k brance, namazal Kubovi Tichému, který nezazmatkoval a uklidil míč k tyči - vítězný gól na 3:2!  Hosté na obrat již neměli a ve čtvrté minutě nastavení navíc po celý zápas výborně hrající Marek Půček chladnokrevně proměnil přihrávku po sóle Pavla Martinovského ve čtvrtý gól.

Závěr tedy jak z filmu a tak se není čemu divit, že všichni poslechli výzvy Arnyho Tůmy k malé oslavě přímo v klubovně domácích Světic...

 

Branky:  J.Trcka (as.M.Půček),  M.Roztočil  (as.M.Půček), J.Tichý  (as.Zd.Půček),  M.Půček  (as.P.Martinovský)

 

Sestava:   Přída - Roztočil, Komers, Houdek, Tůma (75‘ Málek) -  P.Barták (80‘ J.Tichý), Haleš, M.Půček, Zd.Půček - J.Trcka, P.Martinovský

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem