KP SD 21.kolo: Kunice - Mn.Hradiště

Kunice - Mnichovo Hradiště 3:2 (1:1)

V neděli jsme v domácím prostředí přivítali aktuálně třetí tým soutěžní tabulky Mnichovohradišťský SK. Úvod utkání pro nás nezačal zrovna dobře, neboť již ve 3.min vystřelil soupeř z pravé strany, ale nepovedená střela na mířila hodně mimo a vypadalo to, že míč jasně přejde brankovou čáru.  

To se ale  bohužel dle signalizace pomezního rozhodčího nestalo, a soupeř rychle vrátil míč před naší bránu a ujal se vedení 0:1.

V následujících minutách měl více ze hry náš soupeř a častěji se dostával do zakončení. Velkou šanci měli hosté ve 34.min, ale Zdeněk Nedbal předvedl skvělý zákrok a míč za svá záda nepustil. Podobná situace se stejným koncem byla k vidění i ve 37.min. Naopak ve 40.min přišla ojedinělá příležitost na naší straně a tam to sehráli naprosto ukázkově Michal Skála, který připravil šanci pro Veverku, ale ten místo střely posunul ještě na lépe postaveného Tomáše Skálu a ten technickou střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

I do druhého poločasu vstoupil lépe náš soupeř. Postupně si vytvořil trvalejší tlak, kdy nás držel v blízkosti naší brány a opakovaně si vytvářel nebezpečné brankové příležitosti. V 51.min se dostal hostující útočník za záda naší obrany a náš brankář ho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku a tak následoval pokutový kop. Soupeř naštěstí netrefil bránu a tak se skóre neměnilo. Ovšem z herní převahy soupeře pramenily další šance a v 56.min jsme už gólu zabránit nedokázali a bylo to 1:2. No a když soupeř pohrdl i dalšími gólovými příležitostmi a nepodařilo se mu navýšit své vedení, tak se hra začala postupně vyrovnávat a naopak v poslední čtvrthodině byli o poznání aktivnější naši hráči a více šancí bylo k vidění před bránou Mnichovohradišťského SK.  Vyrovnávací gól zařídil v 79.min Daniel Prokš, který z dálky zaskočil hostujícího brankáře a upravil skóre na 2:2. Hned o minutu později měli velkou šanci Veverka a Michal Skála, ale zůstalo jen u šancí.  V 81.min spálil „tutovku“ Prokš, když z dobré pozice přestřelil bránu. Závěrečný tlak přinesl ještě několik standardních situací ale bez gólového efektu. Kritická situace pro hosty a šťastná pro nás byla k vidění po 90.min, kdy se soupeř provinil proti pravidlům a zastavil nedovoleným způsobem našeho Veverku a následný pokutový kop proměnil Lukáš Bříza a rozhodl o našem vítězství 3:2.

 

Slovo trenéra: „Zápas se pro nás nevyvíjel  vůbec dobře, soupeř byl po většinu utkání lepší, měl několik hodně nebezpečných příležitostí, navíc za stavu 1:1 kopal penaltu a určitě mohl rozhodnout o vývoji tohoto zápasu mnohem dřív. Ale v závěru utkání jsme převzali iniciativu, a v posledních 15 minutách jsme soupeře výrazně přehráli a se štěstím otočili i výsledek tohoto zápasu“.

 

Sestava: Nedbal Z. - Bříza L., Kačín P., Příhoda P., Hřivna V. - Čížek T.(31’Mikuláš F.), Prokš D., Skála T., Plecitý T. (77’Pavelka J.) - Veverka O., Skála M.(88’Chlubna P.)

(nehráli: Anderle J., Čapek D., Karlík J.)

 

Góly: Skála T., Prokš D., Bříza L.

Asistence: Skála M., Veverka O.,

ŽK: 74’Bříza L.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem