KP SD 23.kolo: Kunice - Nymburk

Kunice - Polaban Nymburk 5:1 (2:0)

Starší dorost si připsal další tři velmi důležité body, ale utkání rozhodně nebylo tak jednoznačné, jako vypadá konečné skóre. V prvním poločase byl výrazně aktivnější náš soupeř, častěji držel míč na svých kopačkách a hra se odehrávala převážně na naší polovině. Soupeř ale svou převahu nedokázal gólově zúročit a v podstatě si nevypracoval žádnou vyloženou šanci.

Střelecké pokusy se buď nevešly mezi tyče a nebo byly snadnou kořistí pro našeho brankáře. Naopak my jsme několikrát ohrozili branku soupeře po rychlém přechodu do útoku. Jedna z takovýchto šancí  se udála v 16.min, ale Pavelkovo sólo skončilo pouze rohovým kopem. Ten ale přesně zahrál Čížek a Plecitý hlavou otevřel skóre 1:0. Zbytek poločasu se odehrával ve stejném duchu, soupeř byl aktivnější, ale bez nebezpečného zakončení. Možná rozhodující okamžik nastal ve 43.min.  Hostující brankář chtěl odkopnout dlouhý balón, ale míč na mokré trávě nečekaně odskočil a Michal Skála se tak po chybě brankáře dostal lacino k druhému gólu 2:0.

Ve druhém poločase aktivita hostů výrazně opadla, naopak na naší straně výrazně narůstalo procento držení míče. V 54.min zahrál soupeř ve vápně rukou a Bříza měl velkou šanci pojistit naše vedení, ale penaltu bohužel neproměnil. Definitivní klid nám přinesla až 61. a 62.min. Nejprve po levé straně utekl Čížek a něco mezi centrem a střelou poslal přesně do šibenice nymburské brány. O minutu později využil Pavelka dalšího zaváhání hostujícího brankáře a své sólo dovedl až do brány 4:0. V 78.min si vyměnili míč Tomáš Plecitý a střídající Šíma přidal pátý gól 5:0.  V závěrečných minutách jsme se spokojili s vysokým vedením a nechali jsme soupeře hrát a ten snížil osm minut před koncem na konečných 5:1.

 

Sestava:  Nedbal Z. - Bříza L., Skála T., Kačín P., Příhoda P. - Čížek T., Prokš D. (88‘ Čapek D.), Mikuláš F., Plecitý T. (78‘ Chlubna P.) - Pavelka J. (71’ Šíma O.), Skála M.

Na střídání: Anderle J., Karlík J.

 

Góly: 16‘Plecitý T., 43‘Skála M., 60‘Čížek T., 61’Pavelka J., 78’Šíma O.

Asistence: Čížek T., Plecitý T.

ŽK: 55’Prokš D.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem