KP SD 25.kolo: Kunice - Hořovicko

FK Kunice - FK Hořovicko 4:1 (3:0)

Starší dorost pokračuje v těžkých bojích o záchranu v krajském přeboru a tuto neděli přivítal na domácím hřišti soupeře z Hořovicka, který po 24 odehraných kolech nasbíral stejně jako my 36 soutěžních bodů. V posledních dvou utkání nebyl náš herní projev nijak oslnivý a tak jsme byli všichni velmi zvědavi, jak trenéři připravili hráče na dnešní utkání. 

 

Již úvodní minuty jasně ukázaly, že je to úplně jiné mužstvo než to, které v minulém týdnu ztratilo všechny tři body v Čelákovicích. Naše hráče zdobila aktivita, pohyb, chuť do hry, dařilo se nám držet míč na zemi a tak byli k vidění pohledné kombinační akce s častým zakončením. V 8.min si Tomáš Skála zpracoval míč na prsa a pak střelou z poza vápna otevřel skóre utkání 1:0. Bleskovou odpověď předvedl soupeř hned v další minutě, ale trefil pouze břevno naší brány. Ve 12.min napřáhl ke střele opět Tomáš Skála, odražený míč se dostal k jeho bratru Michalovi a ten zvýšil naše vedení na 2:0.  Dále dvakrát dobře vystřelil Dan Prokš, ale v obou případech mu k radosti chybělo několik desítek centimetrů. Soupeř zahrozil podruhé až ve 23.min a opět to byla gólová příležitost, ale ani tentokrát si míč cestu do naší brány nenašel. Poločasový výsledek na 3:0 uzavřel ve 29.min Ondra Veverka, který chytře překonal vybíhajícího brankáře hostí.

Druhý poločas začal naší velkou šancí, ale Veverka trefil pouze tyč a následná dorážka Michala Skály už byla z ofsajdového postavení. S přibývajícím časem se naši hráči čím dál více zaměřovali na udržení tříbrankového vedení a tak se herní projev na hřišti vyrovnal.   Hosté se ale nedokázali prosadit přes dobře fungující obranný blok a ve druhé půli měli pouhé dvě příležitosti. Ta první byla v 64.min po standardní situaci, ale Zdeněk Nedbal míč vyrazil a druhou šanci jsme soupeři nabídli sami v 67.min, kdy chyboval jeden z našich stoperů a soupeř své sólo proměnil 3:1. Definitivní klid na naše kopačky přinesla až 74.min, kdy střídající Tomáš Plecitý zatáhl míč po pravé straně, ale místo střely posunul míč na lépe postaveného Prokše a ten upravil na konečných 4:1.

 

Hodnocení trenéra Lišky: „ze zápasu mám velmi dobrý pocit, především v prvním poločase jsme soupeře poměrně výrazně přehráli a naše vítězství je tak zasloužené. Velmi dobrý zápas odehrál náš nejzkušenější hráč Tomáš Skála a je vidět že s jeho výkonem roste výkon celého týmu“

 

Sestava:  Nedbal Z. - Bříza L., Kačín P., Příhoda P., Anderle J. - Čížek T. (66‘ Plecitý T.), Prokš D., Skála T., Pavelka J. - Veverka O. (85‘ Čapek D.), Skála M. (80‘ Chlubna P.)

 

Góly: 8‘ Skála T., 12‘ Skála M., 29‘ Veverka O., 74‘ Prokš D.

Asistence: Skála T., Plecitý T.

ŽK: 39‘ Bříza L.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem